On czyta między wierszami...

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 09:00
"Mentalista" to intrygujący serial nagrodzony prestiżową nagrodą People's Choice Award, który ukazał się pod patronatem Czwórki.
Audio

„Mentalista” to jeden z najgorętszych seriali ostatnich lat, który w ojczystych Stanach Zjednoczonych gromadzi przed telewizorami regularnie ponad 15 milionów widzów. Trzeci sezon serialu debiutuje w Polsce na DVD!

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem współpracującym z Kalifornijskim Biurem Śledczym mającym siedzibę w Sacramento. I choć nie jest stróżem prawa, wykorzystuje swoje umiejętności pomagając policji w najtrudniejszych i najbardziej zagadkowych sprawach. Jednocześnie robi wszystko, by złapać i zemścić się na seryjnym mordercy „czerwonym Johnie”, który odebrał życie jego żonie i córce.

W trzecim sezonie serialu Czerwony John uderza w samo serce CBI. Kiedy w celi zostaje spalony żywcem podejrzany o zabójstwo, a jeden z agentów CBI prawdopodobnie współpracuje z Czerwonym Johnem, Patrick zdaje sobie sprawę, że jego przeciwnik jest bliżej niż przypuszczał.  24 odcinki trzeciego sezonu na 5 płytach DVD to inteligentne połączenie wciągających zwrotów akcji z czarnym humorem, gdzie intelekt i tak zawsze zwycięży nad zbrodnią. Od poszukiwaczy złota, po wyścigi konne i walki w klatce, niekonwencjonalny Patrick wykorzystuje swoje wyjątkowe umiejętności obserwacji i manipulacji, by złamać system. I rozwiązać najtrudniejsze sprawy.

Twórcą serialu „Mentalista” jest Bruno Heller, jeden z najlepszych brytyjskich scenarzystów telewizyjnych będących również pomysłodawcą głośnego „Rzymu”, jednej z najdroższych produkcji telewizyjnych wszech czasów. Inspiracji do stworzenia postaci Patricka Jane’a dostarczył mu Sir Arthur Conan Doyle, a dokładnie jego najsłynniejszy bohater literacki – słynny detektyw Sherlock Holmes. Jane – podobnie jak mieszkaniec kamienicy przy ul. Baker Street 221B – jest niezwykłym obserwatorem potrafiącym kojarzyć nawet najdrobniejsze fakty i na tej podstawie rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki kryminalne. Do sprawdzonego już wzorca detektywa idealnego, Bruno Heller dorzucił jeszcze nadnaturalne umiejętności oraz pragnienie zemsty za śmierć rodziny i tak narodził się jeden z najpopularniejszych bohaterów telewizyjnych ostatnich lat.

WYDANIE DVD
Na 5-płytach obok prawie 16 godzin trzeciego sezonu serialu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
•    MENTALISTA: PORTRET SERYJNEGO MORDERCY – CZERWONEGO JOHNA:
•    Światowej klasy kryminolodzy dyskutują na temat profilu sprawcy i zabierają nas do wnętrza umysłu Czerwonego Johna.
•    „CZERWONY KSIĘŻYC” W REŻYSERII SIMONA BAKERA: Gwiazda serii po obu stronach kamery
•    ZAGUBIONE DOWODY: SCENY NIEWYKORZYSTANE

Zapraszamy do wysłuchania materiału Eweliny Grygiel, ktora sprawdziła czy w polskiej policji jest mentalista.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serial "LUCK" na DVD

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 11:49
Galapagos Films, Czwórka Polskie Radio i HBO przedstawiają serial "Luck".
rozwiń zwiń