"City Tycoon" – zbuduj swoje planszowe miasto!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 21:00
– To jest gra, która wymaga skupienia. Dla osób, które nie mają z planszówkami wiele wspólnego może stanowić pewne wyzwanie – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
Audio

W grze "City Tycoon" gracze wcielają się w rolę inwestorów, których zadaniem jest zbudowanie nowoczesnego miasta od samego początku. Trochę tak jakby dziś rozpoczynał się projekt budowy Gdyni. Gracze będą inwestowali kapitał w budowę dzielnic, które ten kapitał pomnożą, wytworzą dobra luksusowe, a przede wszystkim dadzą punkty zwycięstwa, czyli satysfakcję mieszkańców metropolii.

- O rozgrywce decydują trzy podstawowe rzeczy. Pierwsza to rozbudowa miasta. Druga to interakcja, polegająca na tym, że gracze rywalizują pomiędzy sobą o rynek surowców, które są ograniczone. W końcu chodzi też o odpowiednie zarządzanie swoimi pieniędzmi – mówił w audycji "Rozgrywka" Hubert Bartos, pomysłodawca gry.

Choć plansza "City Tycoon" nie jest duża i umożliwia przeprowadzenie rozgrywki praktycznie w dowolnym miejscu, to ze względu na dużą liczbę elementów nasz tester gier, Kamil Jasieński, odradzał zabieranie granię w tę planszówkę na plaży.

- W pudełku znajdziemy przede wszystkim płytki, które będą decydowały, jak się potoczy rozgrywka. To z ich pomocą budujemy elektrownie, wodociągi, wszystko zaś po to, żeby stworzyć wielkie miasto, które składa się z dużej liczby osiedli. Do tego mamy kolorowe kostki, które odpowiadają za surowce – opowiadał o składnikach gry nasz reporter.

/

 

Z kolei Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl zwracał uwagę na stopień skomplikowania rozgrywki i pewien poziom wymaganego skupienia. - Choć na rynku gier planszowych "City Tycoon" nie jest uznawana za jeden z "najcięższych tytułów", to jednak dla osób, które nie mają z grami planszowymi wiele wspólnego, może stanowić pewne wyzwanie. Warto mimo to spróbować, gdyż jest to dobry i ciekawy tytuł.

Więcej na temat gry dowiesz się, oglądając nagranie audycji.

bch

Czytaj także

"Toc Toc Woodman" – planszówka bez… planszy

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 12:20
Ta odsłona czwórkowego cyklu "Rozgrywka” wyszła dość nietypowo. Testowaliśmy grę, w której nie ma planszy, za to jednym z kluczowych jej elementów jest …siekiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Qwirkle" – zabawa w układanie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 20:58
W tej planszówce potrzebna jest strategia, ale i szczęście. Gracze dostają do rąk płytki, które trzeba układać w odpowiedniej kombinacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Awans - zostań marszałkiem Polski"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 15:47
Wykładaj karty i pnij się po szczeblach wojskowej kariery - tak w skrócie prezentuje się fabuła karcianej planszówki przeznaczonej dla dwójki graczy.
rozwiń zwiń