"Zakazana Wyspa" - zdążyć przed wodą

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 14:47
Ta planszówka jest nietypowa, bo polega na współpracy graczy. Wspólny wysiłek skupia się zabraniu z pewnej wyspy skarbów zanim wszystko zaleje woda.
Audio

"Zakazana Wyspa" ma bardzo gustowne, metalowe pudełko. Ciekawa jest też jego zawartość. - Gra jest bardzo ładnie wydana. Mamy ładnie ilustrowane karty, płytki, które będą służyły nam za planszę i przede wszystkim figurki skarbów - mówił w "Stacji Kultura" Kamil Jasieński, ekspert od planszówek.

Akcja gry toczy się na wyspie, która w każdej chwili może zatonąć. Celem jest zabranie z niej skarbów. Na początku rozgrywki losuje się karty z postaciami, w które wcielają się gracze (np. nurek, przewodnik).

- To doskonały przykład gry familijnej. Wspólnym przeciwnikiem jest gra, więc nie ma negatywnej interakcji między graczami. Albo wszyscy wygrywają albo wszyscy przegrywają - tłumaczył Piotr Widerski z wydawnictwa Rebel.

"Zakazaną Wyspę" wyróżnia też to, że gracze mają do wyboru kilka poziomów trudności. W rozgrywce brać może od dwóch do czterech osób.

- Jest to gra stosunkowo krótka. Zabawy przy niej jest bardzo dużo i jest to ten rodzaj zabawy, który rzadko kojarzymy z grami planszowymi. Zwykle bowiem, w ten czy inny sposób, musimy pokonać innych graczy. Tutaj zaś współpracujemy ze sobą i dążymy do wspólnego celu - podkreślił Błażej Kubacki z serwisu grybezprądu.pl.

źr.
źr. Czwórka

Więcej o teście gry planszowej "Zakazana Wyspa" w nagraniu audio i wideo audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: gra Kamil Jasieński toczeń

Czytaj także

"K2" - wspinaczka po planszy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 17:42
Nie dajcie się zwieść niepozornemu pudełku tej gry. Po otwarciu przekonacie się, że z "K2" emocje potrafią sięgnąć ... Himalajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piraci: Karaibska Flota" – ahoj przygodo!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 21:00
Ta gra świetnie oddaje klimat opowieści o piratach. W cyklu „RozGRYwka” testowaliśmy dla Was kolejną planszówkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mafia" – klasyka w ulepszonej wersji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 20:37
Ten tytuł jest dobrze znany fanom gier fabularnych. W wersji, którą testowaliśmy dla Was w cyklu „RozgGRYwka” pojawiło się kilka dodatkowych elementów, choć akurat planszy wśród nich nie było.
rozwiń zwiń