"K2" - wspinaczka po planszy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 17:42
Nie dajcie się zwieść niepozornemu pudełku tej gry. Po otwarciu przekonacie się, że z "K2" emocje potrafią sięgnąć ... Himalajów.
Audio

A skoro o pudełku mowa. W środku znajdują się karty, drewniane pionki i żetony ryzyka.  Plansza do gry jest nietypowa, bo dwustronna. – To duża zaleta, bo możemy wybrać poziom trudności – mówił w "Stacji Kultura" Kamil Jasieński, który testował grę w ramach cyklu "RozGRYwka". Oprócz planszy głównej do dyspozycji graczy jest kilka mniejszych.

W "K2" chodzi o to, by za pomocą kart wprowadzić dwuosobową grupę himalaistów na szczyt. Im wyżej, tym trudniejsze warunki, ale i więcej  punktów do zdobycia. Wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej.

- Gra podoba się szerokiej grupie osób. Chwalą ją sobie tzw. gikowie czyli pasjonaci gier planszowych, jak i rodziny z dziećmi. Czy grają w nią himalaiści? Amatorzy tak, ale ci prawdziwi raczej się wspinają niż grają - stwierdził Adam Kałuża, twórca gry.

"K2" to oczywiście nie to samo co prawdziwa wspinaczka, ale silne wrażenia są zagwarantowane. – Jest to gra w której rywalizacja stoi na najwyższym poziomie. Spotykamy np. miejsca, które są wąskimi przesmykami. Trzeba dokonać właściwych obliczeń, żeby przez nie przejść w odpowiednim momencie. To również gra, która wzbudza ogromne emocje. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo pudełko "K2" wydaje się skromne i nieduże - zaznaczył Błażej Kubacki z serwisu grybezpradu.pl.

/

Więcej o teście gry "K2" w nagraniu audio i wideo audycji.

pg

Czytaj także

"City Tycoon" – zbuduj swoje planszowe miasto!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 21:00
– To jest gra, która wymaga skupienia. Dla osób, które nie mają z planszówkami wiele wspólnego może stanowić pewne wyzwanie – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Activity" - planszówka dla aktywnych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 19:14
To gra dla tych, którzy lubią różne odmiany kalamburów i dużo ruchu. W czwórkowym cyklu "RozGRYwka" testowaliśmy planszówkę "Activity". Sprawdź jak się w to gra!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Monopoly Polska" - swojska wersja legendy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 20:39
Początek tej gry sięga Wielkiego Kryzysu w USA. Przez lata ukazywały się kolejne jej wersje aż wreszcie dotarła do Polski.
rozwiń zwiń