Test gry: "Mondo" – do grania i gotowania

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 15:32
- Jest to ciekawe połączenie gry zręcznościowej i gry na spostrzegawczość – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z grybezprądu.pl.
Audio

"Mondo" to szybka gra kafelkowa, w której gracze wcielają się w budowniczych świata. Każdy gracz za pomocą kafelków tworzy na planszy swój własny świat pełen egzotycznych zwierząt i różnorodnych krajobrazów.

Na krążkach znajdziemy krainy wody, pustyni, lasu i równiny. Musimy je ułożyć tak, by poszczególne elementy stykały się ze sobą we właściwy sposób. Dodatkowym utrudnieniem jest uciekający czas. Na zbudowanie świata mamy tylko 7 minut.

- Gra jest estetyczna, a jej dynamika może się spodobać. Efektowny timer możemy wykorzystać również przy gotowaniu jajek – wyliczał zalety gry Błażej Kubacki.

W rozgrywce możemy wprowadzić dodatkowe elementy, które utrudnią nam konstruowanie świata.

- Może się nagle okazać, że wszystkie wulkany, które umieścimy w naszym świecie będą liczyły się na minus, albo zwierzaki pewnego gatunku będą dawały dodatkowe punkty i wszyscy będą się ścigali, żeby mieć ich jak najwięcej – wyjaśniał Piotr Widerski z wydawnictwa Rebel.

Więcej na temat gry dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: gra rozrywka gotowanie

Czytaj także

Test gry: "Qubix" - łączy światy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 15:29
Gra "Qubix" łączy dziecięcą radość budowania klocków z dojrzałą satysfakcją, którą daje planowanie, logiczne myślenie i realizowanie celów - mówi Bożena Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Little Big Planet 2: piękny, cartoonowy klimat

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 19:35
Naszych ekspertów zachwyciła grafika tej gry. - Animacja jest po prostu świetna - mówił w Czwórce Leszek Smosarski z Electronic Dreams.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niesamowity Spider-Man": otwarty świat i mnóstwo misji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 12:00
Często zdarza się, że gry, oparte na filmach, które robiły furorę, nie do końca satysfakcjonują użytkowników i graczy. – W tym przypadku nie jest tak źle – mówi Leszek Smosarski z Electronic Dreams.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "Kolejka - Ogonek" - jeszcze więcej PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:00
W "Rozgrywce" testowaliśmy dodatek do najgłośniejszej polskiej gry planszowej ostatnich lat.
rozwiń zwiń