Pokahontaz powrócili z nowym albumem. Jest pozytywniej!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 20:00
Fokus i Rahim już dawno zamknęli za sobą etap kariery, którą była działalność w Paktofonice. Odważnie idą przed siebie, robią kolejne rzeczy jako Pokahontaz i właśnie nagrali trzecią płytę "Reversal".
Audio
  • Rahim i Fokus z Pokahontaz wydali właśnie album "Reversal" (Czwórka/DJ Pasmo)
Reversal to trzeci album duetu Pokahontaz. Rahim i Fokus wcześniej współtworzyli, razem z Magikiem, kultowy zespół Paktofonika
"Reversal" to trzeci album duetu Pokahontaz. Rahim i Fokus wcześniej współtworzyli, razem z Magikiem, kultowy zespół Paktofonika Foto: Bartosz Bajerski / PR

Po wydaniu w 2005 roku albumu "Receptura", pierwszego sygnowanego przez Fokusa i Rahima jako Pokahontaz, zespół przez siedem lat nie wypuścił nic nowego. Co zrozumiałe nie brakowało pytań o przyszłość duetu. - Był taki czas, kiedy czuliśmy, że nasze gusta muzyczne za bardzo się rozjechały. Nie za bardzo umieliśmy znaleźć wspólny mianownik i korzystniejsze było zabranie się wtedy za solowe materiały. Zupełnie na spokojnie, bez żadnego ciśnienia do tego podeszliśmy, mając gdzieś z tyłu głowy, że na pewno przyjdzie też czas, w którym na nowo będziemy mogli razem coś zrobić - wyjaśnił w "DJ Paśmie" Rahim.

ZOBACZ TEŻ: Paktofonika - bądź co bądź sobą!

okładka
okładka płyty

W sklepach można już znaleźć nowy album Pokahontaz "Reversal". - Jest to klasyczne Pokahontaz, czyli znowu coś nowego - powiedział o płycie Fokus. - Mieliśmy trochę pozostałości po poprzednim materiale, które się nie przeterminowały. Dodaliśmy sporo świeżych pomysłów. Ważne przy pracy nad nowym albumem były też merytoryczne i konkretne uwagi od ludzi odnośnie naszych wcześniejszych kawałków. Pewnych błędów na pewno już nie popełniliśmy. Chociażby dlatego nowa płyta jest bardziej pozytywna, mniej mroczna i opiera się o bity różnych producentów. To wpłynęło na jej różnorodność - dodał muzyk.

 


Członkowie Pokahontaz raz jeszcze odnieśli się też do tematu Paktofoniki, czyli zespołu, który tworzyli razem z Magikiem na przełomie ubiegłego wieku. Po wielkim sukcesie filmu "Jesteś Bogiem" dwa lata temu, o grupie znów stało się niezwykle głośno. Gdyby wówczas Fokus i Rahim wydali album właśnie pod nazwą Paktofonika, mogliby liczyć na rekordową sprzedaż. - Nigdy nie przeszło nam to jednak przez głowę. W ogóle nie było takiego tematu. Wręcz przeciwnie, cieszyliśmy się, że jest to temat zamknięty i od dawna już pracujemy na własne konto. Nikt nie może nam zarzucić, że odcinamy kupony od tego, co było kiedyś - skwitował Rahim.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu z duetem Pokahontaz w "DJ Paśmie" .

ac/pj

Czytaj także

Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eldo: Musiałem odpocząć od muzyki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 19:00
Po czteroletniej przerwie Eldo powrócił albumem "Chi" i od razu zadebiutował na 1 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. - W pewnym momencie musiałem odstawić na bok nagrywanie i koncerty, bo przestało mi to sprawiać przyjemność - wyznał w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C: moje życie to freeride

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 14:00
- Dwukołowy przyjaciel to moja terapia - śmieje się L.U.C - Zajmując się tyloma sprawami, mając na głowie różne projekty, a w głowie galopadę myśli, łatwo jest zbzikować. Tymczasem rower pozwala zachować mi wewnętrzną równowagę.
rozwiń zwiń