Płyta tygodnia: Oxford Drama - "What’s The Deal With Time?”.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 00:00
Po dwóch świetnie przyjętych płytach - "In Awe" z 2015 i "Songs" z 2018 roku - przyszła pora na napisanie kolejnego rozdziału w historii wrocławskiej formacji. Trzeci długogrający album w dorobku Oxford Drama nosi tytuł "What’s The Deal With Time?". 
Oxford Drama
Oxford DramaFoto: W. Kusiński/PR

oxford drama 1200.jpg
Nowa płyta od starych dusz "What's The Deal With Time" Oxford DramaChoć inspiracje duetu nadal krążą wokół twórczości Kevina Parkera i Briana Wilsona, to upływające lata, gromadzone doświadczenia i odbyte podróże pozostawiły subtelny stempel na brzmieniu "What’s The Deal With Time?".


Źr. YouTube/Oxford Drama - What's The Deal With Time? (Album Teaser)


Czas spędzony w Berlinie spowodował zwrot w kierunku Davida Bowiego, U2 z okresu Achtung Baby, czy Mitski. W połączeniu z zamiłowaniem do Talking Heads, Electric Light Orchestra, MGMT, czy Grizzly Bear, otrzymujemy instrukcję obsługi w jaki sposób zdekodować inspiracje przemykające tu i ówdzie po nowej płycie Oxford Drama.


Źr. YouTube/Oxford Drama - You Only See What You Like (Official Video)


To nie jest już beztroskie indie z czasów pierwszych płyt Vampire Weekend, czy marzycielski pop jak u TOPS. To muzyka, której bogate brzmienie obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby, łączącym w sobie rozterki współczesnego człowieka (Offline) i nastrój swego rodzaju niepewności, spowodowanej aktualną kondycją świata (This Is The Internet, Retromania).


"What’s The Deal With Time?" - Oxford Drama "What’s The Deal With Time?" - Oxford Drama
Zobacz więcej na temat: Czwórka Oxford Drama
Czytaj także

Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa płyta od "starych dusz". "What’s The Deal With Time?" Oxford Drama

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:00
"What’s The Deal With Time?" to tytuł trzeciej plyty wrocławskiego duetu Oxford Drama. - To także pytanie skierowane do słuchaczy, może ktoś wie, o co chodzi z tym czasem - śmieje się Gosia Dryjańska. - Bo my z Marcinem ciągle zastanawiamy się, dlaczego czas szybko płynie i skoro dopiero był poniedziałek, to dlaczego jest już sobota. 
rozwiń zwiń