"OFF Control" przy zgaszonym wybrzmiał po raz #300

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 20:00
300 wieczorów przy zgaszonym świetle. 300 razy z charakterystycznym dźwiękowym sygnałem audycji: ODESZA - Intro. 300 razy z Waszą listą obecności. 300 wieczorów pełnych emocji, wzruszeń, rozmów ale i doznań muzycznych. Były wspomnienia, telefoniczne rozmowy ze słuchaczami na żywo, łączenie z Tajemniczą Izą M.
Mateusz Tomaszuk, studio radiowej Czwórki
Mateusz Tomaszuk, studio radiowej CzwórkiFoto: Fot. Amadeusz Górski

baasch 1200.jpg
Domowy koncert Baascha dla "OFF Control"-

Przy okazji każdego okrągłego jubileuszu słuchacze audycji "Off Control" w Czwórce spotykali się w czarno-żółtym studiu przy ul. Niepodległości w Warszawie, by wspólnie świętować urodziny najlepszej offowej audycji po godz. 22. W tym roku rocznica jest podwójnie wyjątkowa. Z powodu pandemii Covid-19 spotykamy się przed odbiornikami i przy zgaszonym świetle wspominamy muzykę, której mieliśmy okazję usłyszeć w wielu wydaniach audycji.

- Czas pandemii skłania do innego niż do tej pory świętowania rocznicy powstania audycji. Tym razem świętowaliśmy zdalnie. Łączyliśmy się ze słuchaczami poprzez ich obecność w czwórkowych social mediach oraz poprzez rozmowy telefoniczne na żywo. Odsłuchaliśmy utworów, które w ciągu ostatnich sześciu lat stały się dla społeczności audycji soundtrackami ich życia. To niesamowite jak zżyci są słuchacze. To nie tylko audycja ale sposób patrzenia na emocje, muzykę, to cotygodniowa lista obecności, która sprawia, że jesteśmy jedną wielką rodziną - przyznaje Mateusz Tomaszuk autor audycji.

Posłuchaj
03:19 _PR4_AAC 2020_07_14-12-47-06.mp3 Posłuchaj 300. wydania audycji "Off Control" (Czwórka)

 

Posłuchaj rozmowy z zespołem Editors w audycji "Off Control":

YANA 1200.jpg
YANA w domu i Czwórce!"Z okazji 300. wydania #OFF Control przedstawiamy nową i odsłonę wizualną "Off Control". 
Autorką rebrandingu jest artystka, Paloma Kałuzińska "Z okazji 300. wydania #OFF Control przedstawiamy nową i odsłonę wizualną "Off Control". Autorką rebrandingu jest artystka, Paloma Kałuzińska

W audycji telefonicznie połączyliśmy się ze słuchaczami, którzy są z audycją "Off Control" od wielu lat współtworząc niepowtarzalny klimat audycji. Wspominaliśmy też spotkania ze słuchaczami, wywiady i koncerty z muzykami, oraz grupę fanów audycji, którzy w mediach społecznościowych tworzą "offową" mikrospołeczność. - "Off Control" tworzy wyjątkowy klimat. Słuchanie tej audycji mogę porównać do wrażenia agenta Coopera, który po raz pierwszy trafił do Twin Peaks. I choć za radiowym oknem nie widać górskich krajobrazów, to musisz mieć je głęboko w sobie. Ten klimat kojarzy mi się z Twoją audycją - zwracał się do prowadzącego Mateusza Tomaszuka słuchacz. 


Posłuchaj koncertu Create w audycji "Off Control" w Czwórce":

tęskno port kultury joanna longić 1200.jpg
Joanna Longić: płyta "Tęskno" nauczyła mnie, co to jest frajda

- Magicznych składników, które wrzucasz do radiowego kociołka jest dużo, ale szuka polega na ich łączeniu. Tu działa wybór utworów, zgaszone światło i mądre słowa. Wehikuł czasu to największa magia "Off Control" - dodawał słuchacz Andrzej. Kogo usłyszeliśmy w audycji? M.in.: Petera Hammilla, The Big Pink, IAMX, Trust, Have a nice life, HTRK, Ssleeping Desires, Lebanon Hanover, The White Birch, Fields of The Nephilim, Sneaker Pimps, Placebo, The Black Angels, Twin Tribes, czy Bleeding Moses. Posłuchajcie razem z nami 300. wydania odsłony audycji "Off Control".

==============================================
W każdy niedzielny wieczór słuchacze Czwórki mają okazję spędzić bez pośpiechu i przy muzyce, która wywołuje emocje. Tradycją programu są listy obecności i spotkania ze słuchaczami.

Off Control w Czwórce to wyjątkowa społeczność zżytych słuchaczy, tworzących grupę na Facebooku „Off Control w Czwórce” i dzielących się swoimi odkryciami muzycznymi. Z okazji setnego wydania "Off Control" (22 sierpnia 2016 roku) w programie pojawiła się "Tajemnicza Iza M.", którą słuchacze Czwórki do tej pory znali wyłącznie dzięki telefonicznym łączeniom i muzycznym wyborom. 201. wydanie "Off Control" także współprowadzili słuchacze, którzy prezentowali przyniesione ze sobą utwory. Dwusetną odsłonę audycji świętowaliśmy w Katowicach na OFF Festival Katowice.

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Data emisji: 12.06.2020

Godzina emisji: 22.05

ac

Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

#NightLiveSesssion - druga odsłona z Oly.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:16
Druga odsłona #NightLiveSession przy zgaszonym świetle należała do Oly. - czyli Oli Komsty, której towarzyszył instrumentalista Andrzej Konieczny. Posłuchaliśmy kilku jej własnych utworów w wersji akustycznej oraz specjalnie przygotowanego coveru Arcade Fire "The Suburbs".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Rojek: na OFF-ie niemożliwe staje się możliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 11:20
- Jak powstawał OFF Festival to nie miałem pojęcia, jak to się robi. Chciałem zrobić taki festiwal, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Byłem tak zdeterminowany, że w pewnym sensie byłem w stanie nagiąć rzeczywistość - wspominał dyrektor artystyczny OFF Festivalu, muzyk i słuchacz Artur Rojek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kogo słucha Brodka przy zgaszonym świetle? Czwórka unplugged

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 22:05
Tuż przed premierą albumu "MTV Unplugged: Brodka". W Czwórce zaprezentowała swoje ulubione utwory.
rozwiń zwiń