Płyta tygodnia: Franek Warzywa i Młody Budda "Komputer EP"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2024 23:30
"KOMPUTER, KOCHAM CIĘ" - ale czy to uczucie kiedykolwiek zostanie odwzajemnione? Franek Warzywa i Młody Budda zapraszają na kolejną odsłonę swoich zwariowanych audiowizualnych przygód.
Franek Warzywa  Młody Budda
Franek Warzywa & Młody Budda Foto: mat.promoc.

Tym razem wszechobecny KOMPUTER wprowadził cyfrowy akcent do ich spokojnego, warzywnego świata. Dzięki chwytliwym, breakspeedowym beatom i dziwacznym popowym melodiom, to wydawnictwo zapewnia ogromną porcję dopaminy. Nie daj się zwieść pierwszym dźwiękom - teksty opowiadają o zmaganiach z lękiem społecznym, depresji i tęsknocie w dzisiejszym dynamicznym, nadmiernie pobudzonym świecie. Teksty inspirowane legendami science fiction, takimi jak Isaac Asimov i Harlan Ellison, łączą w sobie to, co znane i osobiste. Czerpiąc z tętniącego życiem świata japońskiej i niemieckiej muzyki elektronicznej, indie rocka z początku XXI wieku i współczesnego glitch-popu, efekt końcowy jest zarówno nowatorski, jak i przystępny. KUP WARZYWA

Jedzenie warzyw, chodzenie do szkoły, życie pozaziemskie i zdrowy styl życia. Franek Warzywa śpiewa, Młody Budda robi muzyczkę. Razem tworzą duet, który nie zamyka się w obrębie jednego gatunku. Hyperpop, jazz, post-punk czy techno: każdy znajdzie coś dla siebie pod warunkiem, że jest entuzjastą dobrej i zdrowej zabawy, bo jej nigdy nie brakuje. Na kolejnej już "Komputer EP" artyści przewrotnie konfrontują świat warzyw z dystopijnymi wizjami świata zdominowanego przez technologię, w rytm inspiracji zaczerpniętych prosto z literatury i filmów science fiction. Ekscentryczny duet znów zaskoczy mnogością nawiązań muzycznych i nietypowych połączeń gatunkowych, z których dali się poznać na ,"Wykopki EP", tym razem tworząc pod silnym wpływem muzyki elektronicznej i kultury Japonii. Będziecie tańczyć, będziecie śpiewać, będziecie krzyczeć, będziecie się śmiać, a po wszystkim pójdziecie kupić warzywa!


***

aw/mat.pras.

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Kalicky w "Nocy Rezydentów"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 12:00
Tym razem gośćmi DJ-a Berta, czyli Norberta Borzyma będą Kalicky, polski DJ, promotor oraz organizator licznych wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym, obecny na scenie klubowej od 2009 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biggi Veira z GusGus zagra w Polsce. Jak organizuje się takie imprezy?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 16:15
Biggi Veira, ojciec założyciel kultowej islandzkiej formacji GusGus, 17 lutego zagra na warszawskiej Pradze. Obecnie GusGus to najlepszy ambasador islandzkich brzmień, obok Björk i Sigur Rós.
rozwiń zwiń