Koza: zastanawiałem się, czy naprawdę jestem tak okropną osobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 17:30
- W czasie gdy pisałem teksty na płytę "Mystery Dungeon" miałem w sobie dużo nienawiści. Do siebie i do ludzi. Miałem wrażenie, że jeśli komukolwiek unaocznię to jak obrzydliwy jest świat w moich oczach, to wszystko stanie się dla mnie łatwiejsze - opowiada Koza.
Audio
  • Koza o debiutanckiej płycie, soundtracku z Pokemonów i filozofii, z którą nie da się być "na poważnie" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Koza
KozaFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Nagrywam, wychodzę, nie wracam myślami. Ważny jest dla mnie moment aktu twórczego Koza

O debiutanckiej płycie gościa Czwórki mówi się, że nawiązuje do debiutanckiej płyty Kalibra 44 "Księga tajemnicza. Prolog", a o samym artyście, że jest następcą Magika. - W żaden sposób nie było to moją inspiracją - mówi Koza. - Rozumiem, że są tacy, którzy dostrzegą nić między tymi wydawnictwami, ale przyznaję że Kalibra nie słuchałem, nie wkręcałem się - dodaje.

Wkrótce artysta wystąpi na Czwartej Scenie Czwórki na festiwalu Up To Date w Białymstoku. Jak będzie wyglądać jego występ? Czy jest "raperem intelektualistą"? Jaką rolę na krążku "Mystery Dungeon" odegrały Pokemony? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rap jest bardzo dobrym medium do zestawiania ze sobą treści intelektualnych i absurdalnych pomysłów Koza

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Koza

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 8.09

kul

Czytaj także

Śląski hip-hop trafił do muzeum

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 13:00
1993 rok to data założenia zespołu Kaliber 44, 2003 rok to ostatni koncert Paktofoniki. Te daty to też cezura czasowa wyjątkowej ekpozycji "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003" w Muzeum Śląskim w Katowicach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lil Nas X - król Billboardu i TikTokerów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 09:20
Od 17 tygodni na szczycie listy przebojów Billboard Hot 100 króluje Lil Nas X. Kto i co stoi za gigantycznym sukcesem utworu "Old Town Road"?
rozwiń zwiń