Paula i Karol wracają z nową, inną płytą!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:29
Od poprzedniego wydawnictwa Pauli i Karola mija 4 lata. Już w czerwcu będziemy mogli cieszyć się dźwiękami "Lifestrange", płytą nagraną przed i w trakcie pandemii. 
Paula i Karol
Paula i KarolFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Koteluk mela 1200x660j.jpg
Mela Koteluk i historia piosenki, która była "aktem odwagi"

Paula od pewnego czasu mieszka w Szwajcarii, Karolo pozostaje na warszawskim Mokotowie. Decyzję o nagraniu nowego albumu podjęli przed wybuchem pandemii, przed rozjazdem. Jeszcze w 2019 roku udało im się stworzyć większość piosenek, ale epidemia dotknęła też ich. 


Posłuchaj
12:52 czwórka stacja kultura 22.03.2021 paula i karol.mp3 Paula i Karol opowiadają o swojej nadchodzącej płycie "Lifestrange" (Stacja kultura/Czwórka)

- Pandemia jest trudna dla muzyków - przyznają zgodnie. - Dla mnie to był trudny okres. Jestem naukowcem, pracuję na uniwersytecie, miałam stałą pracę, ale dla naszych kolegów z zespołu nie był to wesoły czas - przyznaje Paula. - Muzyka jest częścią mojego życia, potrzebuje jej żeby czuć się sobą. Miałam problem, że nie mogę grać, że jestem daleko - dodaje. 

Ostatnia część procesu powstawania płyty odbyła się całkowicie online. Miksowaniem dźwięków zajął się realizator z Holandii, z którym muzycy porozumiewali się za pomocą komunikatora internetowego. - Pandemia to czas, w którym doceniamy też technologię. Zdarzyło nam się pomysły wymieniać przez internet, ale mieliśmy to szczęście, że wiele przed pandemią zrobiliśmy - przyznaje Karol. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Paula & Karol (@paulaikarol)

Posłuchaj także:

W rozmowie z Kasią Dydo muzycy zdradzają, że tęsknią za koncertami, za muzycznym życiem. - Jak jesteś muzykiem i nie masz tych koncertów, tego muzycznego życia, to jest tak jakby ktoś odjął cześć ciebie. Np. to taki rok bez śniadań - wyjaśnia z uśmiechem Karol. 

Paula przyznaje, że nadchodząca płyta zespołu będzie inna, wciąż "bardzo paulokarolowa", ale sam jej tytuł, "Lifestrange", zdradza "dziwność". - Ta płyta jest różnorodna. Jest trochę o miłości, trochę o odejściu, o śmierci, przyjaźni - wymienia artystka. 

Muzycy podkreślają radość z zespołowego grania. Zauważają zmianę rynku muzycznego i to, że pozostali swego rodzaju dinozaurami, które wciąż grają z zespołem. - Jestem dumny ile w naszych piosenkach jest muzyki od różnych osób w zespole. Ten zespół to fajny kolektyw, fajna rodzina muzyków - podkreśla gość Kasi Dydo. 

Najnowsze wydawnictwo Pauli i Karola zaplanowane jest na połowę czerwca. Muzycy nie kryją nadziei na trasę koncertową. - Marzymy o tym, że to się wydarzy - mówią. 

PaulaKarolOfficial/Paula & Karol - Safe From Harm

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Paula i Karol

Data emisji: 22.03.2021

Godzina emisji: 11.15

pj

Czytaj także

Paula Roma: prześladuje mnie romatyczna wizja miłości

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:30
Niebanalny sposób śpiewania, mocny charyzmatyczny glos oraz kobiecy wizerunek - to cechy charakterystyczne Pauli Romy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pola Chobot i Adam Baran: nowe piosenki to owoce pandemii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:00
Dwa różne charaktery i jeden dziki organizm muzyczny, czyli duet w składzie Pola Chobot i Paweł Baran, szykują się do wydania nowego minialbumu. - Nie lubimy, kiedy piosenki za długo leżą w szufladzie. Nauczeni doświadczeniem od razu dzielimy się nimi ze słuchaczami - tłumaczą muzycy. 
rozwiń zwiń