Nadal punkowo, nadal po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 16:14
O wydanej niedawno płycie "Shipwreck" mówili w audycji Bartka Koziczyńskiego muzycy grupy The Black Tapes.
Audio

20 października zespół The Black Tapes wydał swój drugi album, zatytułowany "Shipwreck". Płyta jest energetyczna i rockandrollowa, a w warstwie tekstowej przewrotna i anglojęzyczna. O nagraniach, długu wdzięczności wobec The Clash i śpiewaniu po angielsku w "DJ Paśmie" mówili 26 października Tomek – gitarzysta, i Wojtek – basista grupy.

– Za angielskimi tekstami przemawiają względy interpretacyjno-fonetyczne. Do takiej muzyki jak nasza bardziej pasuje język angielski, lepiej brzmi na jej tle. Polski jest językiem opisowym, a w angielskim są proste, krótkie słowa. Na płycie jest kawałek "Monday Is Shit". Jak to oddać po polsku? – zastanawiają się goście Bartka Koziczyńskiego.

Płytę "Shipwreck" zespół nagrywał w Polsce w studiach o intrygujących nazwach: Lubię Wąchać Winyl i Mustache Ministry. – W Lubię Wąchać Winyl jest dużo vintage’owego sprzętu, dobry lampowy stół; właściciele studia fascynują się starą technologią nagrywania – wyjaśniają muzycy. Jak podkreślają, choć nagrań dokonano z wykorzystaniem standardowej dziś technologii cyfrowej, komputer stanowił jedynie narzędzie zapisu.

Muzycy The Black Tapes zgadzają się, że w tytułowym utworze z nowego albumu słychać inspiracje twórczością legendarnej punkowej grupy The Clash.  – Nie zamierzamy się wypierać takich inspiracji. Pochlebia nam to – puentują.

ŁSz

 

Więcej w rozmowie Bartka Koziczyńskiego z Wojtkiem i Tomkiem z The Black Tapes. Zobacz/posłuchaj.

Czytaj także

Newest Zealand na żywo w Czwórce - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 12:44
Zespół wystąpił w audycji "S4 - studio polskich nagrań" 23 października 2010.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Village Kollektiv "SUBVILLAGE SOUND"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 09:01
Po czterech latach od bardzo wysoko ocenianego debiutu "Motion Rootz Experimental 2006", Village Kollektiv powraca z nową energią i nową muzyką. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kosheen w ramach JAM THE CLUB

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 09:26
Kosheen kolejną gwiazdą nowego cyklu imprez i koncertów na klubowej mapie Polski pod nazwą JAM THE CLUB!
rozwiń zwiń