Debiut Funeral Party

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:46
Płyta "The Golden Age of Knowhere" powstała pod okiem producenta odpowiedzialnego za brzmienie albumów The Mars Volta.

Na antenie Czwórki możecie usłyszeć i zobaczyć utwór "Finale", promujący pierwszą płytę grupy Funeral Party, zatytułowaną "The Golden Age of Knowhere". Album wyprodukował Lars Stalfors, znany ze współpracy z grającą wirtuozerski progresywny metal formacją The Mars Volta.

Muzycy Funeral Party przyznają, że nagrywając album czerpali inspirację ze słynnej powieści Williama Goldinga "Władca Much". Jak tłumaczy Chad, wokalista grupy, wraz z kolegami stanął przed koniecznością stworzenia czegoś nowego, podobnie jak bohaterowie powieści musieli stworzyć reguły rządzące ich społecznością młodocianych rozbitków na bezludnej wyspie. Miejmy nadzieję, że muzykom powiodło się lepiej, niż postaciom stworzonym przez Goldinga.

Niezwykły też był proces powstawania albumu. Artyści zaakceptowali sposób pracy uznanego producenta. Każdy z muzyków udawał się do studia bez innych członków zespołu i nagrywał swoje partie. – Nasz producent chciał uchwycić indywidualność każdego z nas i umieścić nasze pasje tam, gdzie ich miejsce – tłumaczą.

Jk/ŁSz

 

Czytaj także

Jam the Club powraca!

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 18:03
Już 11 lutego rusza kolejna odsłona cyklu imprez i koncertów na klubowej mapie Polski - JAM THE CLUB. Imprezy poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niezamknięte koło" - premiera albumu!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:58
Grupa Kurczat wydała pod patronatem Czwórki swój debiutancki album, zatytułowany "Niezamknięte koło". Przygotujcie się na dawkę bezpretensjonalnej rockowej energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MC Silk nawija w "Czterech: Gramach!" - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:00
Rapujący po angielsku i po polsku MC Silk podbija internet. W ciągu kilku dni jego popis na You Tube'ie obejrzało prawie milion użytkowników. Na antenie Czwórki ekskluzywnie nawijał w "Czterech: Gramach!".
rozwiń zwiń