"Niezamknięte koło" - premiera albumu!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:58
Grupa Kurczat wydała pod patronatem Czwórki swój debiutancki album, zatytułowany "Niezamknięte koło". Przygotujcie się na dawkę bezpretensjonalnej rockowej energii.
Audio

Do sklepów muzycznych trafiło debiutanckie wydawnictwo wielokrotnie nagradzanego zespołu Kurczat. Płytę rockowego tercetu z Rybnika objęła patronatem Czwórka.

"Niezamknięte koło" nie jest – jak często bywa w przypadku debiutów – jedynie kompilacją utworów nagranych wcześniej na okoliczność składanek i EP-ek. To przemyślany i spójny materiał, choć pierwszy rzut oka na tracklistę może nieco oszołomić. Jej konstrukcja odbiega od obowiązujących w branży standardów… Podobnie jak nazwa zespołu i tytuł płyty sprawia ona, że nieuprzedzony słuchacz nie wie, czego się spodziewać po zawartości albumu.

Dzięki temu Kurczat zmusza słuchacza do aktywnego, świadomego odbioru płyty. Niecodzienny układ piosenek sprawia, że każde kolejne odsłuchanie płyty pozwala odkryć sprytnie ukryte wątki i znaczenia. Podobnie jest z samymi piosenkami: kompozycje, sprawiające wrażenie prostych, obfitują w niekonwencjonalne pomysły i rozwiązania brzmieniowe.

Niebanalnej warstwie muzycznej towarzyszą bezkompromisowe, szczere teksty, w których oprócz tak często wałkowanych w muzyce problemów damsko-męskich, można też znaleźć poważne diagnozy społeczne. Poruszają także problemy jednostki z samą sobą i w relacjach z resztą świata, oraz sprawy, o których nikt nie chce mówić, ale słysząc traktującą o nich piosenkę, powie: "naprawdę fajny numer".

"Niezamknięte koło" to płyta prosta a jednocześnie niebanalna, różnorodna w swojej spójności i bardzo energetyczna. Album ujmuje naturalnością, świeżością, oraz rockandrollową wrażliwością.

Skład zespołu:

Bartek Gruszczyk - gitara, głos, teksty
Adam Chrószcz - bass, głos
Oskar Puchałka – perkusja

Materiały promocyjne/ŁSz

 

Zobacz więcej na temat: Alternatywa

Czytaj także

Japoto: nie gramy fusion

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 16:30
Nasza nowa płyta będzie utrzymana w stylistyce power metal disco relax - zdradzili w Czwórce muzycy alternatywnej supergrupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niewolnicy Weekendu" płytą tygodnia w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 07:44
25 stycznia ukazał się debiutancki album grupy Neony, zwycięzców Jarocina 2010. Płytę poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiut Funeral Party

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:46
Płyta "The Golden Age of Knowhere" powstała pod okiem producenta odpowiedzialnego za brzmienie albumów The Mars Volta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
rozwiń zwiń