Tadek "Taddy" Błażusiak: Póki mam motywację, by wygrywać - będę cisnął

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 12:40
W hard enduro Tadek "Taddy" Błażusiak jeździ już 10 lat, w tym sporcie dotrwać do czterdziestki to duże wyzwanie. - Normalną koleją rzeczy jest, że przychodzą młodsi i przynoszą nowe. Tak samo jak ja przyjechałem 10 lat temu z czymś nowym - mówi gość Czwórki. - Ja cały czas się bronię i będę się starał trzymać gardę.
Audio
  • Tadeusz "Taddy" Błażusiak opowiada o miejscu hard enduro w swoim życiu i zawodach 111 Megawat (Co Was Kręci/Czwórka)
Red Bull 111 Megawatt. Tadeusz Taddy Błażusiak
Red Bull 111 Megawatt. Tadeusz "Taddy" BłażusiakFoto: L.Nazdraczew

- Dziś muszę trochę kombinować, by być o krok do przodu - mówi Tadek Błażusiak. - Nie zawsze się udaje, ale póki mam motywację, żeby wygrywać będę cisnął. Ile się jeszcze uda to zobaczymy - dodaje.

Dziś najważniejszą imprezą hard enduro w Polsce jest 111 Megawat odbywająca się na terenie dawnej kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie. Nasz gość jest też gospodarzem, tego niezwykłego wydarzenia. - Tam jest jak na księżycu - to specjalne miejsce - mówi zawodnik. - To impreza na wysokim, światowym poziomie. Okazuje się, że po ogłoszeniu zapisów, miejsca przygotowane dla 1000 rajderów wyprzedają się w 20 minut - dodaje.

W tym roku tylko 18 zawodnikom udało się ukończyć zawody 111 Megawat. Nasz gość zajał 5 miejsce, był najszybszy spośród Polaków.

W audycji "Co Was Kręci" Tadeusz Błażusiak opowiadał o planach na nadchodzący sezon i swoim miejscu na ziemi. Hannie Dołęgowskiej udało się też porozmawiać z innymi uczestnikami tego wyjątkowego, bełchatowskiego wydarzenia.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Goście: Tadeusz "Taddy" Błażusiak (sześciokrotny Mistrz Świata, pięciokrotny Mistrz Ameryki, pięciokrotny zwycięzca Red Bull Hare Scramble, czzterokrotny Mistrz na Igrzyskach Sportów Ekstremalnych Exgames, pięciokrotny zwycięzca na legendarnej Żelaznej Górze)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 11.10

pj

Czytaj także

Karolina Winkowska: z kite'em kochamy się z wzajemnością

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 13:30
- Wychowałam się w rodzinie uzależnionej od żeglarstwa, sama uległam kitesurfingowi. Trenuję już 12 lat i teraz to jest całe moje życie - opowiada Karolina Winkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Freestyle motocross. "Ci, co skaczą i fruwają"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 15:30
Jak najwyżej, jak najdalej, jak najbardziej widowiskowo. - Zawodnicy uprawiający freestyle motocross nie są mniejszymi szaleńcami niż skoczkowie narciarscy. Oni skaczą na odległość ponad 100 metrów. My na góra 30 - śmieją się członkowie ekipy Freestyle Family.
rozwiń zwiń