Jak skutecznie zadzwonić z budki telefonicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 20:00
Nagła, awaryjna sytuacja życiowa? Nie masz komórki, a chcesz zadzwonić? Teoretycznie nic prostszego: kupujesz kartę telefoniczną, znajdujesz budkę i dzwonisz. No tak, tylko okazuje się, że to wcale nie jest takie proste.
Audio

W cyklu WWPIRTWM czyli "Wyprawy w Poszukiwaniu Innowacyjnych Rozwiązań Technologicznych w Mieście" próbujemy... zadzwonić z budki telefonicznej. Schody zaczynają się jednak już na samym początku naszej wyprawy.

– Nie ma – odpowiada krótko sympatyczny pan w kiosku, gdy pytamy go o to, czy w asortymencie są karty do automatów telefonicznych. A może takie karty można kupić na poczcie? To byłoby logiczne, jednak choć przeżyliśmy 16 osób w kolejce i 20 minut czekania... nic. "Pani z okienka" powiedziała, że karta jest, ale szybko zmieniła zeznania i okazało się, że nie ma. Nabycie karty nie jest więc - jak się okazuje - proste i samo w sobie stanowi wyzwanie. A przecież potem trzeba będzie znaleźć jeszcze działającą budkę telefoniczną!

Kolejny kiosk, pytanie o kartę i… pudło. Na szczęście znacznie łatwiej znaleźć w mieście budkę telefoniczną. Ta, choć jest piękna i nowoczesna, jest także absolutnie bezużyteczna, bo przecież nie mamy karty.

Pozostaje nam więc zabawa słuchawką, robienie przysiadów, albo telefon na numer alarmowy (czego oczywiście nie polecamy). Tak czy siak zadzwonić z budki telefonicznej w centrum Warszawy wcale nie jest łatwo.

Heroiczny wysiłków naszego reportera Kamila Jasieńskiego możesz także posłuchać, klikając plik dźwiękowy :)

(kd)Zobacz więcej na temat: Kamil Jasieński Warszawa
Czytaj także

Kolejna porcja absurdów prosto z sieci

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 13:34
Chłopiec z pizzą na głowie i facet grający na saksofonie szlagiery George'a Michaela w fastfoodzie. Co ich łączy? Robią karierę w internecie. W "Stacji Kultura" kilka szalonych pomysłów internautów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działa biletomat? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 16:50
W Czwartym Wymiarze w Czwórce nieustannie eksplorujemy świat nowych technologii. Tym razem sprawdzamy co ciekawego spotkać nas może w wielkim mieście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare komputery w służbie urody

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 18:00
Tym razem dwójka szalonych informatyków "Czwartego Wymiaru" postanowiła pokazać jak przy użyciu starych części komputerowych zamienić się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia.
rozwiń zwiń