Polskie Radio
Section05
pizza

Światowa kariera pszennego placka z pomidorami i serem, czyli jak to z pizzą było…

Pizza, jedno z narodowych dań Włochów, to nic innego jak kawałek ciasta z sosem pomidorowym i serem, wypiekany w piecu. Ta definicja to oczywiście spore uproszczenie, bo jej smak, kształt czy nawet rodzaj użytych składników różni się w zależności od regionu świata. Np. Amerykanie przerobili ją, podobnie jak inne europejskie smakołyki, na swoją modłę.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pizza Włochy Stany Zjednoczone jedzenie tradycja Jan Pachlowski Kuba Witkowski Radosław Nałęcz Karol Gnat Trójka fast food hamburger hot dog podpłomyk

Ciekawostki o pizzy w "Popołudniku" PR Dzieciom

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Codziennie sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita. Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch Marghericie Sabaudzkiej, która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.
Zobacz więcej na temat:  pizza Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci

Uchodźcy z Ukrainy. Słupskie restauracje niosą pomoc w postaci ciepłego posiłku

Darmowy posiłek – takiego wsparcia w ramach pomocowego wyzwania podjęli się słupscy restauratorzy. – Pomysł na akcję jest prosto z serca. Nie myśli się nad tym długo, to po prostu istnieje w ludziach. Jeżeli jest potrzeba pomagania drugiemu człowiekowi, należy wyjść z pomocą – mówi pan Rafał Niewiarowski, restaurator ze Słupska.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie pomoc Trójka Sebastian Ferens pizza jedzenie Słupsk

Pizza, hamburger i frytki mogą być zdrowe!

Powodem rzucania zdrowej diety jest bardzo często brak silnej woli i tęsknota za ulubionymi smakami. Na każdym kroku kuszą nas tuczące chipsy, pizza, hamburgery i inni pogromcy szczupłej sylwetki. Michał Wrzosek - trener osobisty i dietetyk kliniczny przygotował receptury 30 zdrowych wersji znanych fast foodów. Znajdziecie je w książce "Szybko i zdrowo Fast food w wersji fit". - Wyznaję zasadę, że miłość do pysznego jedzenia można połączyć z posiadaniem wymarzonej sylwetki, zdrowego ciała oraz dobrego samopoczucia - mówi autor. 
Zobacz więcej na temat:  zdrowe odżywianie zdrowie i dieta aktywność fizyczna pizza Czas na sport Karina Terzoni