Nie żyje legenda Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 06:00
Przez ponad 50 lat był związany z Polskim Radiem, a jego głos kojarzyły miliony słuchaczy. Bohdan Tomaszewski - dziennikarz, komentator sportowy, autor książek i scenariuszy filmowych - zmarł w wieku 93 lat.
Audio
  • Wspomnienie o Bohdanie Tomaszewskim (Czwórka/Nowiny Czwórki)
Bohdan Tomaszewski
Bohdan TomaszewskiFoto: Wikipedia/Paweł Zienowicz Sp5uhe

Bohdan Tomaszewski urzekał radiosłuchaczy i telewidzów niezwykle barwnymi opisami nie tylko samych wydarzeń sportowych, ale także towarzyszących im okoliczności. Jego komentarzy z dwunastu igrzysk olimpijskich, letnich i zimowych, w latach 1956-1980, słuchały miliony kibiców.

W 1980 roku relacjonował igrzyska olimpijskie w Moskwie i pamiętny skok o tyczce Władysława Kozakiewicza, który w wielkim stylu uciszył wrogo nastawioną do niego publiczność gospodarzy.

Podczas igrzysk w Moskwie Bohdan Tomaszewski komentował także zwycięski bieg Bronisława Malinowskiego na 3000 m z przeszkodami.

Czytaj także: Bohdan Tomaszewski - legenda Polskiego Radia >>>

Do Polskiego Radia trafił w 1955 roku. Później komentował wydarzenia sportowe także dla telewizji.

Był laureatem prestiżowych wyróżnień, między innymi Super Wiktora i Złotego Mikrofonu - nagrody Polskiego Radia, którą otrzymał za indywidualność sprawozdawcy i reportera sportowego. W 2001 roku przyznano mu tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Bohdan Tomaszewski zmarł w piątek 27 lutego 2015 roku w warszawskim szpitalu. Miał 93 lata.

(kul/IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak