Premiery filmowe: Meryl Streep kontra Milla Yovovich

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 16:00
Przy okazji piątku jak zwykle zaglądamy do kin, by sprawdzić, co nowego czeka nas na srebrnym ekranie w przyszłym tygodniu. A będzie się działo: trzy premiery filmowe, m.in. niezapomniana Meryl Streep w obrazie ”Dwoje do poprawki”, a także, "W drodze", czyli film o bitnikach i młodych kontestatorach - gratka dla hipsterów.
Audio

"Dwoje do poprawki" to historia dwojga małżonków, którzy na pewnym etapie życia przestają móc się ze sobą porozumiewać: nie sypiają ze sobą, dawno przestali ze sobą rozmawiać. - Hollywood słynie z tego, że nawet bardzo trudne tematy potrafi zobrazować w sposób lekki - tłumaczy Łukasz Muszyński, krytyk filmowy z Filmwebu. - I to jest właśnie taki film. Zdaniem eksperta Czwórki, warto się jednak wybrać do kina, by to obraz "ku pokrzepieniu serc". - Udowadnia, że jeśli kiedyś miłość była, to nawet, jeśli trochę przygasła, wcale nie znaczy, że płomienia już nie ma - mówi Muszyński.

Zobacz zwiastun:

"W drodze" to ekranizacja kultowej amerykańskiej powieści Jacka Kerouacka, jednego z bitników, pisarzy, poetów, muzyków, którzy zapoczątkowali rewolucję obyczajową w latach 60. - Kerouac opowiada o swoich doświadczeniach z podróży, którą przeżył wraz ze swoim zbuntowanym przyjacielem i jego żoną - opowiada Muszyński. - W tym filmie nie ma klasycznej dramaturgii, epizody mocniej sze i słabsze przeplatają się ze sobą, wszystko płynie.

Zobacz zwiastun:

"Resident Evil. Retrybucja" to 5. część serii inspirowanej grą komputerową. - Warto zwrócić uwagę, że pozostałe cztery części zostały w tym filmie streszczone w ciągu 5 minut - mówi Muszyński. - To obrazuje poziom fabuły. Ten film ma zresztą także strukturę gry komputerowej. Bohaterka przechodzi jej kolejne etapy a cel jest taki, by zabić wszystkich. Wydaje mi się, że cały film jest komiczny, a reżyser już totalnie odleciał.

Zobacz zwiastun:

(kd)

Zobacz więcej na temat: Hollywood lata 60 podróże
Czytaj także

Od gotyckiego horroru do jednookiego wojownika

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 12:00
W ubiegły weekend, w czasie inauguracji Euro 2012 dystrybutorzy najwyraźniej dali za wygraną, bo na kinowych ekranach pojawiły się tylko dwie premiery filmowe. Teraz będzie lepiej. Przed nami: "Montevideo, smak zwycięstwa", "Valhalla: Mroczny wojownik Avé" oraz "Szepty".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery tygodnia: od Nowego Jorku do Czarnobyla

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 12:00
To będzie najlepszy filmowo okres od początku Euro 2012. Przed nami teoria absurdalnego kapitalizmu, dramat amerykańskich nastolatków w Czarnobylu oraz coś dla młodych matek...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery tygodnia: zaręczyny czy dramatyczna walka z psychopatą?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 15:57
Przed nami: komedia o miłości i o tym, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach; wszystkie odcienie szarości w przebiegu zaręczyn; a także perła kinematografii włoskiej .
rozwiń zwiń