X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pozytywne myślenie może wywołać depresję!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 15:20
Dziedzictwo Freuda jest dla nas przekleństwem - twierdzi Tomasz Stawiszyński. Tę ryzykowną tezę próbował udowodnić w książce, o której opowiedział w "Stacji Kultura". Zapraszamy na "Potyczki z Freudem".
Audio
  • O "Potyczkach z Freudem" opowiada Tomasz Stawiszyński

Dziennikarz i filozof, Tomasz Stawiszyński postanowił zmierzyć się ze spuścizną ojca psychoanalizy i przy okazji sprawdzić, czy aby nie tkwimy w pułapce psychologicznych mitów, które uznajemy za pewnik: - Powszechnie uważa się, że pozytywne myślenie o rzeczach, na których powodzeniu nam zależy, ma wpływ, czy nam się coś uda, czy nie - opowiada autor. - Tymczasem nikt nigdy nie przeprowadził badań, które udowodniłby zasadność tego twierdzenia. Nastawienie optymistyczne nie sprawi, że wygramy na loterii albo że natychmiast wyzdrowiejemy. A pacjentom bardzo często tak się właśnie mówi.

Odwołując się do myśli amerykańskiego psychologa Jamesa Hillmana, autor książki pokazuje, że na porażki, rozczarowania i spadki nastrojów możemy spojrzeć jak na cenne doświadczenia, które czynią nas pełniejszymi.

 - Chciałem przekonać czytelnika, żeby nie pozbywał się za wszelka cenę z psychiki i swego wnętrza złych doświadczeń, trudnych wspomnień, złego dzieciństwa, emocjonalnego ciężaru, bo to nie jest potrzebne - przekonuje gość "Stacji Kultura". - Prowadzone od wielu lat empiryczne badania psychologów pokazują, że dzieciństwo ma minimalny wpływ na to, jak później wygląda nasza osobowość. A skoro tak, to zamykanie się w perspektywie, która jakość naszego życia uzależnia tylko i wyłącznie od tego, jak wyglądały nasze szczenięce lata, jest błędne.

Książka "Potyczki z Freudem. Mity, pułapki i pokusy psychoterapii" ukazała się w świetnie przyjętej przez czytelników serii „Pytajniki”, w niebanalny sposób wyjaśniającej świat, w którym żyjemy. Rozmowę z Tomaszem Stawiszyńskim znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Połykaj książki szybko i ze zrozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 16:43
6 książek w 2012 roku przeczytał statystyczny Polak, który sięga po słowo pisane. Ci, którzy tego nie robią przeczytali najwyżej jeden tytuł. Badania pokazują, że w sferze czytelnictwa nasz kraj nie ma niestety, czym się pochwalić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drżyjcie, Bogowie. Niech zabrzmi "Highway to hell"!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 17:00
Właśnie światło dzienne ujrzała polska powieść urban fantasy, pt. "Bogowie muszą być szaleni". – Mam sentyment do mundurowych, więc główna bohaterka książki musiała być policjantką – mówi w Czwórce autorka, dr Aneta Jadowska.
rozwiń zwiń