X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To był wyścig dla twardzieli - Monteria Fat Bike Race

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 20:00
W Karłowie w Górach Stołowych odbył się dziś 4. Monteria Fat Bike Race. Zwyciężył Maciej Stanowicz, który w imponujący sposób poradził sobie z trudnymi warunkami panującymi na trasie. 
Audio
Najlepsza trójka wyścigu w 2019 roku
Najlepsza trójka wyścigu w 2019 rokuFoto: Robert Grzędowski

Monteria Fat Bike Race to zawody dedykowane rowerom na tzw. tłustych oponach, których szerokość przekracza 10 centymetrów. Taki sprzęt sprawdza się idealnie w śnieżnych, zimowych warunkach, a na brak śniegu uczestnicy teogorocznego wyścigu narzekać nie mogli. 

Weekendowe ściganie rozpoczął wieczorny sobotni prolog. Pętla o długości sześciu kilometrów w dużej części przebiegała w lesie, a tam zawodnicy mogli liczyć tylko na oświetlenie z lampek rowerowych i lampek "czołówek". Dodatkowym utrudnieniem był lód, który wieczorną porą pokrywał znaczne fragmenty trasy. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie jadący, o dziwo, na kole węższym niż trzy cale Czech Tomas Sevcu. Wśród fat bike'ów najszybszy był Artur Widecki. 

W niedzielę od rana nad Karłowem świeciło piękne słońce. Nie cieszyli się z niego organizatorzy i uczestnicy zawodów, ponieważ oznaczało dodatnią temperaturę powietrza. Związany przez noc śnieg dawał nadzieję na dobre warunki w czasie wyścigu, ale z każdą minutą było coraz cieplej. 

Około setka zawodników ruszyła do wyścigu o 11:00. Na czoło od razu wysunęli się faworyci, m.in. Maksymilian Bieniasz, Maciej Stanowicz i Marek Ardelli. Ten trzeci zerwał jednak łańcuch na ósmym kilometrze i pierwszy pojawił się na mece. Pieszo. Niedługo później okazało się, że tego dnia nie będzie mocnych na Macieja Stanowicza. Zawodnik Mitsubushi Materials MTB Team wypracował znaczną przewagę nad rywalami i pokonywał trasę bez większych trudności, nie mając przed sobą "rozjeżdżonego", zapadającego się śniegu. 

33-kilometrową trasę Stanowicz pokonał w 1 godzię 54 minuty i 3 sekundy. Kolejni do mety docierali długo po nim. Jako drugi finiszował zwycięzca sprzed roku, Maksymilian Bieniasz. Szybko opowiedział zgromadzonym na mecie o trudnych warunkach, które nie zwiastowały szybkiego powrotu pozostałych zawodników - zwłaszcza amatorów. 

Posłuchajcie wypowiedzi najlepszych zawodników w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki. 

Ostatecznie zawody ukończyło 74 uczestników. Defekty i trudne warunki okazały się przeszkodą dla kilkunastu osób. Ci, którzy dotarli do mety, podkreślali, że warunki pogodowe postawiły przed nimi trudne zadanie, ale ukończenie zawodów sprawiło im wielką satysfakcję.

Wyniki w kategorii Fat Bike:

Mężczyźni:
1. Maciej Stanowicz
2. Maksymilian Bieniasz
3. Jacek Sury

Kobiety:
1. Dominika Niemiec
2. Beata Moskal
3. Iga Joanna Grzywa 

Dłuższe relacje z imprezy wkrótce na antenie Czwórki, m.in. w audycji Co Was Kręci i w Strefie sportu. Czwórka objęła 4. Monteria Fat Bike Race patronatem. 

***

Robert Grzędowski


Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czas na Monteria Fat Bike Race 2019

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 20:00
W miejscowości Karłów w Górach Stołowych odbył się w sobotę prolog zawodów Monteria Fat Bike Race 2019. Na niedzielę zaplanowany jest wyścig główny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Maliszewska wygrała Puchar Świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 16:00
Natalia Maliszewska nie zdołała awansować do finału "A" na dystansie 500 m w Pucharze Świata w short tracku w Turynie, ale zapewniła sobie zwycięstwo w cyklu 2018/19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Stoch wygrał w Lahti

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 18:40
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti.
rozwiń zwiń