Canal Plus kontra ITI

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 10:30
Wielka telewizyjna bitwa o piłkarską Ekstraklasę rozpoczęta.

Przegląd Sportowy: "Wielka telewizyjna bitwa o piłkarską Ekstraklasę rozpoczęta. Z jednej strony barykady staje Canal Plus a z drugiej grupa ITI, do której należy TVN. Telekomunikacja Polska, czyli właściciel marki Orange, nie zgłosiła swojej oferty w nowym przetargu telewizyjnym na mecze piłkarskiej ekstraklasy w latach 2011-2014. Termin składania ofert minął w poniedziałkowe południe."

Oferty ostatecznie nie złożył także Polsat, który, jak tłumaczy szef sportu tej stacji Marian Kmita - "Na razie uważnie obserwuje rozwój wypadków. Będziemy reagować na bieżąco." Chyba nikt do końca nie wie, co w praktyce oznaczają słowa Kmity. Wszak nie składając żadnej oferty z góry skazani są na rolę nic nie znaczącego gapia, a jedyną reakcją może być w tej sytuacji kolejne nic nie znaczące oświadczenie".

Najbardziej zastanawiająca w tej sytuacji jest postawa Grupy TP, właściciela kanałów Orange Sport i Orange Sport Info, którzy również zdecydowali się nie startować w przetargu. Szczególnie ciekawie brzmi fragment oświadczenia Grupy TP mówiący: "Z posiadanych przez nas informacji wynika, że w przetargu udział weźmie nasz partner telewizyjny Grupa TVN, z którą niedawno podpisaliśmy umowę o długoletniej współpracy".

Czyżby zatem szykowany był wariant znany z lat poprzednich? Wprawdzie nie można wygrać przetargu, a potem odsprzedać sublicencji, jednak to tylko teoria. W praktyce zwycięski podmiot po ogłoszeniu wyników przetargu może wystąpić do Ekstraklasy o zgodę na odsprzedanie sublicencji.

Za prawa do transmisji spotkań ligowych w latach 2008 - 2011 Canal Plus i Orange zapłacić musiały 360 milionów złotych. Obecnie kluby liczą, że nowa umowa w przeciągu 3 lat przyniesie im 90 milionów więcej. Zdaniem wielu fachowców szacunki te są wyraźnie przesadzone. Czy jednak do tej pory miało to jakiekolwiek znaczenie?

Marek Dziadukiewicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Canal Plus pokaże walkę Sosnowskiego z Kliczką

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 11:20
Zaplanowana na 29 maja walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC pomiędzy Witalijem Kliczko a Albertem Sosnowskim zostanie pokazana przez Canal Plus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto pokaże trzy sezony Ekstraklasy?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 19:26
Ekstraklasa SA skierowała do potencjalnych licencjobiorców zaproszenie do składania ofert na nabycie praw medialnych do najwyższej klasy rozgrywkowej polskiej ligi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telewizyjna gra w wybieranie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 10:24
Wszyscy najwięksi nadawcy staną do walki o prawa do polskiej ligi na następne trzy sezony.
rozwiń zwiń