Polskie Radio
Section05
Witalij Kliczko

Medale to nie wszystko. Gwiazdy sportu idą w politykę

W ostatnich latach coraz więcej polskich sportowców szuka swego miejsca w polityce. Zostawali parlamentarzystami, radnymi, a najświeższy przypadek to Bogdan Wenta, wciąż walczący o fotel prezydenta Kielc. Trend jest zresztą ogólnoświatowy: wiele dawnych gwiazd stadionów, hal i ringów decyduje się wziąć odpowiedzialność za losy swoich małych, jak i dużych ojczyzn. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT bogdan wenta Witalij Kliczko polityka

Kliczko wchodzi do gry. Na Ukrainie zapasy przed wyborami

Nabiera rumieńców ukraińska scena polityczna przed zbliżającymi się wyborami. Mer Kijowa Witalij Kliczko oświadczył, że jego ugrupowanie z pewnością weźmie udział w jesiennych wyborach parlamentarnych. Według ekspertów - wybory te mogą okazać się kluczowe w wielu aspektach ukraińskiej polityki. Start w koalicji z "Demokratycznym Aliansem" zapowiedziała z kolei "Samopomoc", partia mera Lwowa Andrija Sadowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Wybory na Ukrainie Europa Witalij Kliczko

"Na Ukrainie możliwa jest druga fala rewolucji"

Jeśli po wyborach nowy rząd i prezydent nie podejmą szeroko zakrojonych reform, można spodziewać się wybuchu niezadowolenia społecznego – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Tadeusz A. Olszański z Ośrodka Studiów Wschodnich
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Donbas Donieck Euromajdan Krym nacjonalizm Petro Poroszenko Raport Białoruś Rosja sankcje Unii Europejskiej Ukraina Unia Europejska Wiktor Janukowycz Witalij Kliczko Wybory na Ukrainie wybory parlamentarne ZSRR

Ekspert: dla uspokojenia sytuacji w kraju, Poroszenko musi współpracować z Rosją

- Jeżeli separatyści nie będą otrzymywać wsparcia, ta cała rewolta po prostu umrze. I taki scenariusz jest coraz bardziej realny, bo rośnie agresja separatystów, rosną możliwości działań antyterrorystycznych armii ukraińskiej i jakoś Putin nie zamierza wprowadzać rosyjskiego wojska na teren wschodni - mówił w Jedynce Jan Piekło.
Zobacz więcej na temat:  Julia Tymoszenko Petro Poroszenko Rosja Ukraina Witalij Kliczko