Polskie Radio
Section05
polsat

Pięć powodów, by w święta nie oglądać filmów o Kevinie (i jeden, żeby to zrobić)

Historie i postacie rodem z kreskówki, z bohaterem, któremu trudno współczuć, i rodziną, której nie da się polubić, a do tego mnóstwo motywów nieczytelnych dla współczesnego młodego widza... A jednak filmy o Kevinie to wciąż wielkie przeboje świątecznego kina familijnego. Co jest nie tak z tymi produkcjami i dlaczego mimo wszystko cieszą się popularnością?
Zobacz więcej na temat:  komedia USA Boże Narodzenie święta HISTORIA historia Polski kino telewizja polsat

Materiał Polsatu pokazuje absurdalność oskarżeń TVN pod adresem kardynała Sapiehy

Zeznania wykorzystane do zdyskredytowania kardynała Stefana Sapiehy w publikacjach prasowych poświęconych Janowi Pawłowi II prawdopodobnie zostały sfałszowane - wynika z ustaleń dziennikarzy "Rzeczpospolitej". Gazeta pisze, że jeden z dokumentów został najprawdopodobniej stworzony przez ubeka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bronimy Jana Pawła II Adam Stefan Sapieha Kościół katolicki Kościół społeczeństwo TVN polsat

Koniec serialu "Świat według Kiepskich". Oszczepalski: celnie opisywał polską rzeczywistość społeczno-polityczną

- Serial powstał jako odpowiednik amerykańskiego "Świata według Bundych", oba seriale pokazywały perypetie spauperyzowanej rodziny z klasy pracującej. Jednak polska wersja miała mnóstwo odniesień, zrozumiałych tylko dla polskiego widza, bliskich realiom Polski po 1989 r. - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Oszczepalski, publicysta autor tekstów o tematyce społecznej i gospodarczej. (Polskie Radio 24 / Ideo-pop)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Wołodźko telewizja polsat społeczeństwo

Robert Lewandowski doceniony przez rodaków. Gwiazdor Bayernu Sportowcem Roku

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski wygrał Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Polsatu. Kapitan reprezentacji Polski po raz trzeci został wybrany Najlepszym Sportowcem Roku 2021 w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Robert Lewandowski Anita Włodarczyk Bartosz Zmarzlik Dawid Tomala Wojciech Nowicki Maria Andrejczyk Justyna Święty-Ersetic PKN Orlen ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Piotr Małachowski totalizator sportowy polsat

"Druga taka okazja może się już nie zdarzyć". Kukiz o nowelizacji ustawy medialnej

- W naszym programie był i jest plan repolonizacji mediów. Druga taka okazja na to może się już nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych Kukiz'15 - stwierdził Paweł Kukiz w kontekście projektu nowelizacji tzw. ustawy medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz polityka PiS media telewizja TVN polsat TVP ustawa medialna dziennikarstwo Sejm

Łukasz Szumowski: gdyby nie ogniska pandemii na Śląsku, mielibyśmy tendencję spadkową

- Jeżeli oddzielilibyśmy Śląsk i zakażenia koronawirusem w kopalniach od przebiegu epidemii w Polsce, to mielibyśmy już tendencje spadkową - ocenił w niedzielę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poinformował jednocześnie, że pierwszy raz w ciągu doby udało się wykonać 23,4 tys. testów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Koronawirus w Polsce Łukasz Szumowski koronawirus Ministerstwo Zdrowia pandemia epidemia Śląsk COVID-19 choroby zakaźne polsat