Światowy Dzień Radia. Dziennikarze Czwórki polecają Wam muzę!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 16:11
Z okazji Światowego Dnia Radia, 13 lutego Czwórka co godzinę emitowała znane utwory zagranicznych wykonawców związane z radiem, m.in. "This Is Radio Clash" The Clash czy "Guerilla Radio" Rage Against The Machine. Ale to nie wszystko!
Audio
  • Harper poleca numer Larry'ego Grahama "My Radio Sure Sounds Good To Me" (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Maken poleca numer prosto z Waszyngtonu "Odwet na radiu" (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Mateusz Tomaszuk o brzmieniu ciszy i jednym z "radiowych" numerów Iana Curtisa z Joy Division (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Bartek Koziczyński z utworem Green Day "Revolution Radio" (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Jacek Kruczek poleca "Radio Chaos" Rogera Watersa (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
Na Światowy Dzień Radia w Czwórce przygotowaliśmy sporo atrakcji dla naszych słuchaczy
Na Światowy Dzień Radia w Czwórce przygotowaliśmy sporo atrakcji dla naszych słuchaczyFoto: Czwórka

radio młodzież zabawa 1200.jpg
Cypr, Łotwa, Chiny - jak słucha się radia na świecie?

W audycjach "Pierwsze słyszę""Stacja Kultura""Czat Czwórki", "TOP""Strefa Prywatna" Czwórka prezentowała krótkie historie opowiadane przez dziennikarzy muzycznych (m.in. Makena i Bartka Koziczyńskiego) na temat utworów związanych z radiem. Słuchacze dowiedzieli się m.in., który zespół w czasie tras koncertowych uruchamiał na dachu swojego samochodu pirackie radio grające alternatywną muzykę i w którym znanym utworze do tego nawiązuje.

W specjalnym poniedziałkowym "Muzycznym Lunchu" DJ Bert zaś opowiadał o historii radiowych DJ-ów. Dlaczego muzycy uważali ich za zagrożenie, a wytwórnie nie godziły się na odtwarzanie płyt na falach radiowych? Jak radio przyczyniło się do powstania rock 'n' rolla i co łączy Kongres Stanów Zjednoczonych z DJ-ami - tego dowiedzieli się słuchacze podczas Światowego Dnia Radia na antenie Czwórki.

Ponadto w Wiadomościach Radiowej Czwórki pojawiły się się krótkie rozmowy z obcokrajowcami na temat stacji radiowych i sposobu słuchania radia w ich krajach (m.in. na Cyprze, w Chinach, Rosji i na Łotwie).

***

Materiały przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 13.02.2017

mat. pras./kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mama Selita. Bitwa o Anglię w nowym utworze "303"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 22:00
- Emocje, które przekazujemy w tym utworze są prawdziwe - mówili w Czwórce Igor Saider, Grzegorz Stańczyk z grupy Mama Selita, o swoim nowym singlu "303", dotyczącym historii Bitwy o Anglię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miood: wciąż mamy potrzebę wspólnego grania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 22:00
Miood tworzy grupa przyjaciół i studentów warszawskich uczelni. Od maja 2014 roku zagrali kilka koncertów obok Kryzysu czy Radioaktywnego Świata. Wydali właśnie album "It Could Be Nice".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archangelica. Czy zbliża się koniec świata?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 22:01
Po debiutanckim krążku "Like a drag", światło dzienne ujrzała druga płyta grupy Archangelica "Tomorrow starts today". Na okładce krążka mały chłopiec patrzy przez szkło powiększające, w którym odbija się atomowy grzyb.
rozwiń zwiń