"Definicja Brzmienia" - nowy projekt muzyczny Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:59
Czwórka przygotowała nowy, digitalowy projekt muzyczny "Definicja Brzmieni". W jego ramach wyemitowany zostanie cykl filmów edukacyjno-dokumentalnych, poświęconych historii różnych gatunków muzyki elektronicznej. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Grafika Czwórka
"Definicja Brzmienia" w niestandardowy sposób prezentuje gatunki muzyki elektronicznej od techno, przez trance i electro, a na triphopie kończąc. Każdy z odcinków mini serii opowiada historię jednego gatunku z uwzględnieniem czasu, miejsca i okoliczności w jakich się on narodził. Za koncept i realizację cyklu odpowiadają Norbert "Bert" Borzym i Kamil Jasieński.
W czasach, kiedy mamy do czynienia z mnogością podgatunków łatwo się pogubić  w różnorakim i zawiłym nazewnictwie. Projekt ma charakter edukacyjny, więc oprócz zdefiniowania konkretnych brzmień, postaramy się także wyjaśnić ich genezę i przedstawić rys historyczny. Aby dobrze zrozumieć muzykę, należy najpierw poznać miejsce i czas  w jakich powstawała. Czwórkowa Definicja Brzmienia sprawi, że już nikt nie będzie mylił techno z housem - mówią o projekcie jego autorzy.
W ramach cyklu "Definicja Brzemienia" zaplanowano emisję dziewięciu kilkuminutowych filmów animowanych. Pierwszy z nich poświęcony muzyce house można już zobaczyć w kanałach social media.
Kolejne odcinki serii będą publikowane cyklicznie w nadchodzących tygodniach.

Za produkcję cyklu "Definicja Brzmienia" i jej promocję w internecie odpowiada agencja Madogz.
***
mat. pras./kd
Czytaj także

Record Store Day. Sety didżejskie na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:00
- Wzrasta sprzedaż winyli, bo ludzie chcą mieć muzykę w formie fizycznej - opowiada didżej, dziennikarz muzyczny i pomysłodawca Record Store Day w Czwórce Norbert Borzym. - Mamy powody do hucznego świętowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

2019 w muzyce. "Najciekawsze dopiero przed nami"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 16:40
- Mijający rok nie był przełomowy, ale dobrze rokuje na przyszłość - ocenia dziennikarz muzyczny Norbert Borzym i opowiada tym, czym scena muzyczna żyła w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
rozwiń zwiń