Beavis i Butt-Head, drony i miejskie ogrody - spędź z nami wtorek!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 12:11
Zaprosimy Was na wakacje z... dronem. Sprawdzimy, jak uprawiać w miastach warzywa i owoce, a także powiemy o wielkim powrocie kultowych postaci. Będzie też, jak zawsze, dużo dobrej muzyki. 
Beavis i Butt-Head
Beavis i Butt-Head Foto: motoreygo/Shutterstock.com

Pierwsze słyszę 7.00 - 9.00 - Beavis i Butt-Head powracają. Bohaterowie jednej z najsłynniejszych animacji lat dziewięćdziesiątych ponownie pojawią się na ekranach. Dwie nowe serie mają łączyć znane motywy z przeszłości z całkowicie nowymi wątkami.

Stacja Kultura 10.00 - 12.00 - W letnim cyklu Dookoła świata szlakiem mieszkań - architektura i wnętrza domów australijskich.

Ratujemy świat 14.00 - 15.00 - Poradnik miejskiego ogrodnika. Uprawa warzyw i owoców w mieście cieszy się coraz większą popularnością. Powstają ogrody społeczne, coraz więcej osób sadzi rośliny jadalne w ogrodach przydomowych, na działkach i balkonach. O czym warto pamiętać, zakładając ogród warzywny w mieście?

TOP 17.00 - 19.00 - Z dronem na wakacje. Czy dronem wolno latać bez ograniczeń i gdzie zasięgnąć fachowej porady na temat jego przewożenia poza granice Polski? W wielu krajach istnieją już prawne regulacje dotyczące latania dronami, do niektórych w ogóle nie wolno wwozić zdalnie sterowanych pojazdów.

12 cali na godzinę 19.00 - 20.00 - kolejna odsłona akcji wspierania przez Czwórkę Dj-ów. Tym razem zaproszenie na set Dj-ski Kovvalsky’ego. To jeden z najbardziej popularnych warszawskich DJ-ów. W jego setach można usłyszeć dark disco, electro, synth wave, house i techno. Kovvalsky występował na całym świecie - przy jego setach bawili się klubowicze m.in. w Tel Awivie, Berlinie, Madrycie i Wilnie.

​Literatura

Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" polecamy interpretację wiersza "Pani Twardowska" Adama Mickiewicza Metrowego. Bartosz "Metrowy" Medyński to raper, piosenkarz, konferansjer z Rybnika, znany przede wszystkim ze scen hip-hopowych i reggae'owych, ze wspólnych występów i nagrań w duecie z Grubsonem.

Godz. 8.35 - fragmenty cyklu swoich książek "SybirPunk" czyta Michał Gołkowski.

Godz. 10.45 - Riley Lucinda "7 sióstr" - fragmenty książki czytają Małgorzata Lewińska, Katarzyna Tatarak i Aleksandra Zawadzka.

Godz. 15.45 - Andrzej Kruszewicz czyta fragmenty swojej książki "Sekretne życie zwierząt".  

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Letnia zmiana" - playlista idealna na wakacyjnego grilla

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 14:47
W pierwszym wydaniu audycji zaproponujemy playlistę, która może sprawdzić się podczas wakacji, a szczególnie podczas wspólnego grillowania lub ogniska ze znajomymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekipa Czwórki "przehulała" weekend w Warszawie. Jak było?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 19:50
W weekend nasza, czteroosobowa ekipa - Ada Janiszewska, Agata Nowotnik, Patryk Kuniszewicz i Mateusz Kulik jeździli na miejskich hulajnogach po Warszawie i rozdawali czwórkowe gadżety i bony na przejazdy hulajnogami Dott. 
rozwiń zwiń