Bezpieczne wakacje z Czwórką. Co działo się nad Zegrzem?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 15:00
Po lipcowym weekendzie nad Zegrzem, który Czwórka spędziła na plażach Nieporętu i Wieliszewa - w ten weekend znów wyruszyliśmy w teren, by spotkać się m.in. z ratownikami i porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą.
Czwórka nad Zegrzem
Czwórka nad ZegrzemFoto: Adam Świetlicki

W sobotę  odwiedziliśmy plażę w Serocku, w niedzielę byliśmy w Wieliszewie. Dziennikarze stacji – Kuba Marcinowicz i Maciej Wójcik relacjonowali pozorowaną akcję ratunkową przygotowaną przez Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przyglądali się, jak krok po kroku udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku wodnym. Słuchacze dowiedzieli się, jak utrzymać równowagę na SUP-ach i poznali podstawy pływania na tych deskach. A ci, którzy mieli już dosyć aktywności na wodzie, wzięli udział w szybkim kursie tanecznym.

Posłuchaj
04:51 [CZWORKA]Pasjonauci 15 sierpień 2020 zegrze.mp3 Czwórka nad Zegrzem - jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą? (Pasjonauci/Czwórka) 

Sprawdź także:

W niedzielę w Wieliszewie Hanka Dołęgowska spotkała się m.in. z Krzysztofem Spikiem Piotrowiczem. - Wsród różnych atrakcji, które przygotowaliśmy na ten sezon, mamy także pokazy ratownictwa wodnego - mówi gość Czwórki. - Młodzi ratownicy pokazują nam, jak takiej pomocy udzielić i tłumaczą, dlaczego w takiej sytuacji tak bardzo liczy się praca w zespole. Radzą również, jak w czasie pandemii robić sztuczne oddychanie. 

Posłuchaj
26:04 [CZWORKA]CWK16 sierpień 2020 zegrze.mp3 Jakie są zasady bezpieczeństwa nad wodą? (Co Was Kręci/Czwórka)

Nasze plenerowe studio odwiedziła także Ewa Tomszyn z WOPR-u w Legionowie. - Ratując tonącego trzeba przede wszystkim pamiętać o własnym bezpieczeństwie - podkreśla ratowniczka. - Dysponujemy bojkami i sprzętem asekuracyjnym, i ja bez tego nie wchodzę do wody. Nigdy nie podaję człowiekowi ręki, tylko właśnie ten sprzęt - wyjaśnia. 

Kolejne spotkanie z Czwórką na plażach Zalewu Zegrzyńskiego odbędzie się 29 i 30 sierpnia (Serock i Nieporęt).

***

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

mat. prasowe/ kul