Polskie Radio
Section05
bezpieczeństwo nad wodą

Miał dwa promile alkoholu i pływał rowerkiem wodnym. Policja apeluje o trzeźwość i ostrożność nad wodą

Policja apeluje o trzeźwości nad wodą i przypomina o kontrolach. Niechlubnym rekordzistą ostatniego weekendu nad sielpiańskim zalewem był 33-latek, który pływał rowerkiem wodnym, mając dwa promile alkoholu w organizmie - mówiła młodszy aspirant Monika Zamachowska. Policjanci na terenie zalewu w województwie świętokrzyskim wystawili w sumie 12 mandatów pijanym osobom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja woda alkohol bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą plaża

wywiad Echa tragedii w Jantarze. Ratownik WOPR: plażowicze nagminnie wchodzą do wody przy czerwonej fladze

- Nie zachęcam do tworzenia łańcuchów życia jako społecznej i oddolnej inicjatywy plażowiczów. To musi być kierowane przez specjalistów, czyli ratowników wodnych - powiedział prezes sopockiego WOPR Maciej Dziubich. Zwrócił również uwagę, że plażowicze wypoczywający nad polskim morzem nagminnie wchodzą do wody, gdy powiewa czerwona flaga, co tłumaczą tym, że chcą w pełni wykorzystać swój urlop.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo lato bezpieczeństwo ratownik wodny wakacje 2022 bezpieczeństwo nad wodą WOPR

TYLKO U NAS Dramat w Jantarze. Ratowniczka o zachowaniach turystów nad Bałtykiem: to proszenie się o śmierć

W Jantarze doszło w środę do dramatycznych wydarzeń. Cztery osoby ruszyły na pomoc turyście, który zaginął w Bałtyku, i same zostały porwane przez morze. - Czerwona flaga oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. Lekceważenie ostrzeżeń i wchodzenie do wody to proszenie się o śmierć - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Joanna Szulc z pomorskiego WOPR. - W Bałtyku fala przyboju jest szczególnie niebezpieczna, bo uderza raz za razem. Jeżeli porwie człowieka, to zostaje on przemielony jak w pralce - dodaje ratowniczka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo pomorskie Morze Bałtyckie Bałtyk bezpieczeństwo nad wodą regiony

Tragiczny bilans utonięć w weekend. RCB apeluje o rozsądek nad wodą

W weekend strażacy interweniowali 100 razy na zbiornikach wodnych. Zginęło 13 osób, a dwie zostały ranne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o rozsądek i odpowiednie zachowanie nad wodą i przypomina o najważniejszych zasadach wypoczynku na terenach nadmorskich, w tym o zakazie skakania do wody w nieznanych miejscach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rcb woda wakacje bezpieczeństwo nad wodą lato