Polskie Radio
Section05
bezpieczeństwo nad wodą

Podsumowanie sezonu kąpielowego. Jak zadbać o bezpieczny wypoczynek nad wodą?

To było najdłuższe lato w historii, które zresztą jeszcze trwa. Od maja temperatury pozwalają zażywać kąpieli nie tylko słonecznych, ale też wodnych. Niestety to generuje w statystykach dużą falę utonięć i zdarzeń na wodzie. Co dokładnie mówią statystyki i jakie powinniśmy wyciągnąć wnioski? 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz ratownik wodny bezpieczeństwo nad wodą pływanie nauka pływania społeczeństwo wypoczynek Klaudia Wasiek

Tragedia w Łebie. Z morza wyciągnięto tonącą parę, mężczyzny nie udało się uratować

Do dramatu doszło na plaży w Łebie nad Morzem Bałtyckim. W sobotę wieczorem z wody wyciągnięto parę turystów z województwa mazowieckiego. 34-letnia kobieta trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety 39-letni mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł - poinformowała oficer prasowa KPP w Lęborku asp. Marta Szałkowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Łeba wakacje Bałtyk Morze Bałtyckie bezpieczeństwo nad wodą WOPR

Miał dwa promile alkoholu i pływał rowerkiem wodnym. Policja apeluje o trzeźwość i ostrożność nad wodą

Policja apeluje o trzeźwości nad wodą i przypomina o kontrolach. Niechlubnym rekordzistą ostatniego weekendu nad sielpiańskim zalewem był 33-latek, który pływał rowerkiem wodnym, mając dwa promile alkoholu w organizmie - mówiła młodszy aspirant Monika Zamachowska. Policjanci na terenie zalewu w województwie świętokrzyskim wystawili w sumie 12 mandatów pijanym osobom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja woda alkohol bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą plaża