Polskie Radio
Section05
bezpieczeństwo nad wodą

Tragedia na jeziorze Świętajno, wyłowiono ciała nastolatków. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwóch młodych mężczyzn, których ciała odnaleziono minionej nocy w mazurskim jeziorze Świętajno. Z relacji świadków wynika, że gdy poszli popływać, byli pod wpływem alkoholu - podała policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony warmińsko-mazurskie Mazury służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą prokuratura

Nieodpowiedzialne zachowanie motorowodniaków. "Podpływają blisko plaży"

Dla jednych skutery wodne są bardzo dobrą zabawą, natomiast dla innych śmiertelnym zagrożeniem. - Jeżeli ktoś nie potrafi manewrować skuterem, to przy prędkości 100 km/h nie zobaczy człowieka w wodzie i wpadnie na niego. To najczęściej kończy się śmiercią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Dziubich, prezes Sopockiego WOPR. Dlaczego część motorowodniaków nie przestrzega przepisów?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej woda bezpieczeństwo nad wodą Gdańsk Sopot

Wielkopolskie: utonięcie mężczyzny w jeziorze. Akcja ratownicza trwała ponad godzinę

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Boszkowie w województwie wielkopolskim. Dwóch mężczyzn pływało w jeziorze, ale z wody wyszedł tylko jeden. Na miejscu służby rozpoczęły akcję ratowniczą. Drugiego z mężczyzn odnaleziono po ok. godzinie. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie wypadek śmierć bezpieczeństwo nad wodą