Wrona debiutuje. Już jest "Sen o smaku lukrecji"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 14:00
Dziś w sklepach i serwisach streamingowych, pojawi się debiutancka płyta Wrony, laureatki konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Artystka, w dniu premiery swojego solowego krążka, wystąpi także na żywo na scenie Czwórki. Początek transmisji koncertu o godz. 18.00. 
Wrona na planie teledysku do Double Tap
Wrona na planie teledysku do "Double Tap"Foto: mat. promocyjne Czwórka

Od pięciu lat w audycji "Będzie Głośno!" pojawiają się młodzi, niezależni twórcy i wykonawcy, którzy prezentują szerokie spektrum muzycznych poszukiwań.

Oprócz możliwości osobistego zaprezentowania swych nagrań na antenie i rozmowy w audycji "Będzie Głośno!", artyści dostają szansę debiutu płytowego, poprzez udział w ocenianym przez Czwórkowe jury konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Zobacz także:

W tegorocznej edycji konkursu jednogłośnie wygrała Weronika Jasiówka - Wrona. To artystka o niezwykle ciekawej osobowości, założycielka i perkusistka żeńskiego zespołu rockowego BRAIN’S ALL GONE, z którym zagrała ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą. Wrona ze swoją grupą dotarła także do półfinału jednego z telewizyjnych konkursów muzycznych. W 2018 roku artystka rozpoczęła działalność solową, a jej głos można było usłyszeć na singlu "Divide & Conquer" kalifornijskiego duetu Dj LA RIOTS.

Wydawana właśnie płyta "Sen o smaku lukrecji" to autorskie przedsięwzięcie Wrony. Artystka niemal w całości skomponowała album, sama zagrała na wszystkich instrumentach i napisała większość tekstów. W utworze "Teraz ja" towarzyszył jej Juliusz Kamil, który jest jego współautorem i producentem.


Źr. Youtube/WRONA - TERAZ JA!!! - OFFICIAL SINGLE (Lyrics Video) 


- Wrona jest kolorowym wulkanem, dla której wizerunek jest prawie tak samo ważny, jak tworzenie muzyki. W jej twórczości liczą się słowa. Korzysta z przywileju niezależnej artystki, która nie musi się martwić czy tekst jest wystarczająco bezpieczny, czy nie - mówi o tegorocznej laureatce Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". - Konsekwentnie, małymi kroczkami buduje swój świat, nie powierzając swojej muzyki i wizerunku producentom. Jest niezależna, nie boi się ryzykować i pomimo wygranej w konkursie - nie jest "produktem na sprzedaż".


Wrona podczas sesji zdjęciowej Wrona podczas sesji zdjęciowej

Na płycie znalazły się utwory utrzymane w stylistyce electro/alternative/pop.

Partnerami konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno", są Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Stowarzyszenia Autorów ZAiKS wyróżniło Wronę również za najlepszą muzykę i teksty.

Premierze płyty będzie towarzyszyć premiera singla i klipu do piosenki Double Tap.

Wrona "Sen o smaku lukrecji"
Wrona "Sen o smaku lukrecji"

Tracklista:

1. COZONOGI
2. DOUBLE TAP
3. STRVNGERS
4. TERAZ JA!!! (RADIO EDIT)
5. TERAZ JA!!!
6. MATKA TERESA
7. TINDER BINGO
8. JAK DEBBIE HARRY
9. D.I.E (WHO'S GONNA SAVE U NOW)
10. SEN O SMAKU LUKRECJI
11. NEBRASKA


****
Artystów zainteresowanych takim początkiem kariery informujemy, że następna edycja konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" wystartuje wiosną 2022 roku.

***

mat.pras/aw/pj

Czytaj także

"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 06:00
Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!". Znalazły się na nim utwory zwycięzców poprzednich edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a także innych debiutantów. Czwórka na cały październik przygotowała szereg audycji specjalnych wokół płyty oraz projektu "Będzie głośno!".
rozwiń zwiń