Polskie Radio
Section05
Będzie głośno artyści

Aleksandra Krat

Aleksandra Krat od kilku lat publikuje swoje działania artystyczne. Do niedawna były jednak tylko formą kaprysu, czy nastroju. Odnajduje się swobodnie w pisaniu tekstów oraz komponowaniu muzyki. Z powodzeniem startowała w konkursach szkolnych jak i ogólnopolskich, ciesząc się sporym zainteresowaniem. Szczególnym wydarzeniem było zajęcie drugiego miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej, w którym zaprezentowała autorski utwór ,,Po Cichu”. 
Zobacz więcej na temat:  Będzie głośno artyści

Now

Now - zespół grający muzykę, którą ciężko przypisać do jednego gatunku. Występują w niej zderzenia gatunku Indie czy też Post-rocka. Nie zamykając się na nowe brzmienia ciągle tworzą nowe kompozycje, w coraz ciekawszych stylach. Na scenie muzycznej pojawili się w 2016 roku. W 2018 w składzie zaszły pewne zmiany i w miejsce dotychczasowego basisty pojawił się Łukasz Bielecki, z którym mieli już przyjemność grać wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  Będzie głośno artyści

Haja

Haja to grupa muzyczna z Dolnego Śląska, dla której najważniejsze są piosenki i zawarte w nich historie. Zespół gra analogowo, intrygująco, ale nigdy nie zapomina o melodii. Największymi atutami grupy są dwie panie! Angelika to wokalistka, która potrafi przenosić słuchaczy w inne miejsca i czas. Kasia to muzyk, który zagra na wszystkim, a za instrument w zespole wybrała bezprogowy bas. Skład uzupełniają Jan i Marcin, gitarzysta zakochany w latach osiemdziesiątych i perkusjonalista, który specjalnie dla zespołu przesiada się czasem za zestaw perkusyjny.
Zobacz więcej na temat:  Będzie głośno artyści

Hela me ry

Hela me ry​ jest studentką śpiewu klasycznego, która niedawno odkryła powołanie piosenkarskie. Debiutancki utwór "Daj mi" to połączenie muzyki elektronicznej i ciemnego głosu wokalistki. Teksty, a także muzyka Hela me ry​ zasadza się na ironii i kontrastach, jest nostalgiczna, a zarazem śmieszna. Niezależny klip do piosenki "Daj mi" zbiera pozytywne recenzje, między innymi od strony Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Zobacz więcej na temat:  Będzie głośno artyści

Monika Fortuniak

Monika Fortuniak - 26 letni gitarowy maniak zamieszkały w Bydgoszczy. Muzykuję aktywnie od dziesięciu lat, wcześniej z zespołem Gravity, teraz również z zespołem, lecz pod imieniem i nazwiskiem. Gram, piszę teksty, muzykę, komponuję i aranżuję. 10 stycznia tego roku miała miejsce cyfrowa premiera mojego pierwszego albumu. „Za Jasno” to 52 minuty gitarowej popowej psychodelii zamkniętej w jedenastu utworach. To droga z punktu A do B, którą każdy może przejść we własny sposób i spojrzeć z własnego punktu widzenia.
Zobacz więcej na temat:  Będzie głośno artyści

Iggy Not Pop

Jestem Iggy Not Pop. Rocznik 92' jak "Check Your Head". Rapuję, podśpiewuję, piszę teksty. Pochodzę z Katowic, mieszkam w Nowej Hucie. W 2018 roku wystąpiłem w Studiu im. Agnieszki Osieckiej podczas trójkowego "talent show" Start naGranie oraz znalazłem się wśród 20 finalistów konkursu Megafon zorganizowanego przez Radio Kraków. Wydałem również swojego singla pt. "Tata" na winylu - limitowany nakład rozszedł się w niecałą dobę! Wiosną tego roku wyjdzie mój debiutancki LP.
Zobacz więcej na temat:  Będzie głośno artyści