Muzyka, sport i dużo dobrej zabawy - zapraszamy na wakacje z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 06:00
Z początkiem lipca odpaliliśmy nową, wakacyjną ramówkę Czwórki! Na antenie pojawi się jeszcze więcej dobrej muzyki, wywiady z gwiazdami, relacje z najciekawszych imprez filmowych, kulturalnych, a także festiwali muzycznych. 
Wakacyjna zabawaZdj.ilustracyjne
Wakacyjna zabawa/Zdj.ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Czwórka stawia na energetyczną muzykę, sport i dobrą zabawę, ale także tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacyjnych wojaży. Pojawimy się także na największych i najważniejszych letnich festiwalach muzycznych.

Poznaj nowe audycje, które pojawią się w wakacyjnej ramówce Czwórki, już od 1 lipca:

Azymut 0 (sobota, godz. 10.05-11.00) W audycji sprawdziliśmy, jak żyje się nad morzem, które dla jednych jest "wschodnim", dla innych "zachodnim", a jeszcze inni w jego nazwie wspominają przodków. Dowiemy się, jak powstały najsłynniejsze klocki świata, czy cukierki lukrecjowe naprawdę komuś smakują i kiedy najlepiej skorzystać z fińskiej bani.

Świat 3.0 (Niedziela 13.00-14.00) To zajrzenie w przyszłość. Jak będziemy pracować, odpoczywać, ubierać się czy spędzać wolny czas w 2030 roku? Już teraz dochodzą do nas informacje o naukowcach, którym udaje się odwrócić proces starzenia komórek, czy uniwersytetach, które otwierają kierunki studiów dla przyszłych influencerów. Zmianom podlega niemal każdy aspekt naszego życia i dzieje się to w zawrotnym tempie, dlatego warto być na bieżąco.

Pojawią się nowe głosy w audycjach muzycznych "Wieczór Rezydentów" - młodzi dziennikarze będą prezentować muzykę niezależną, "noworomantyczne" brzmienia, nową falę, post punk i shoegaze.

Zaprosimy także na nowe, wakacyjne cykle o tanim i bezpiecznym podróżowaniu, czy o gadżetach przydatnych podczas letnich wypadów. Bikepacking to cykl w audycji "Rozbiegani" (pt. 9.00-10.00) poświęcony tej coraz popularniejszej formie podróżowania, przegląd tras w Polsce.

W audycji "Stacja Kultura"poniedziałki po godz. 10.45 "Letni Kurs" - cykl o letnich kursach rysunku, pisania piosenek, pisania kryminałów, robienia filmów. Sprawdzimy ofertę szkoleń stacjonarnych, online i artystycznych campów. Po godz. 11.15 Damian Sikorski odwiedzi "Festiwale od kuchni". To cykl o ludziach, którzy tworzą festiwale, planują line upy, dodatkowe atrakcje, scenografie. Jak nauczyć się zawodu, gdzie zdobywać doświadczenie i jak wygląda rynek pracy w tej branży.

Czytaj także: 

We wtorki po godz. 10.45 - będziemy mówić na temat mangi i anime - przybliżymy nowości na rynku, najlepsi rysownicy i twórcy, najbardziej kultowe sagi. W środy po 10.45 Ola Opala opowie z przymrużeniem oka o "Najgorszych wakacjach ever". Będą to rozmowy z aktorami, muzykami i artystami na temat ich najgorszych wakacji. W czwartki 11.15 Szymon Jaworski sprawdzi "Letnią Przestrzeń" - odwiedzimy ciekawe miejsca, w których latem sporo się dzieje.  

W audycji "Stacja Nauka" (po.-pt. 12.00-13.00) w poniedziałki zaprosimy m.in. na "Południe z blogerem", czyli rozmowy z blogerami naukowymi o ich kanałach, pasji do nauki i dzielenia się nią w sieci. We wtorki poznamy "Tajemnice organizmu". Dowiemy się m.in., dlaczego poparzona słońcem skóra robi się czerwona, czym jest choroba wysokościowa i jak się objawia, dlaczego nie zaleca się picia wody z kranu na innym kontynencie. W środy udowodnimy, że "Matematyka jest wszędzie" i sprawdźmy jej zastosowania w naszym codziennym życiu, a w czwartki pojawi się cykl "Rola Macieja" - ruszymy na wieś, by dowiedzieć się m.in., z czego składają się nawozy do roślin i jak wpływają na ich wzrost? Jak bada się zwierzęta hodowlane? Jak zbudowany jest kombajn i czy podobnie do smart domu można mieć też inteligentne gospodarstwo rolne? W cyklu "Geohistorie" sprawdzimy, jak powstawały miejsca, które często odwiedzamy latem.  

W piątek przez całe wakacje poszukamy opcji NAJ: najdłuższy szlak, najmniejszy kraj, najgłębsze jezioro, najwyższe drzewo, najkrótszy wiersz, najwyższy budynek, najwyższy człowiek, najmniejszy pies. Zajrzymy także pod wodę w cyklu "Fizyka nurkowania". 

W audycji "Czat Czwórki" (pon.-czw. 15.00-17.00) w poniedziałki w powiemy, jak ciekawie spędzić lato w mieście. Zagramy w szachy na trawie, pospacerujemy po linie, weźmiemy lekcję gry na ukulele, założymy rolki i przepłyniemy się skimboardem. Porozmawiamy z ulicznymi artystami, poszukiwaczami dziwnych miejsc, sportowcami, ale też sprawdzimy jak czas wolny na powietrzu spędzają mieszkańcy dużych miast. We wtorki sprawdzimy, jak wypoczywać w zgodzie z naturą i porozmawiamy imigrantami, którzy wybrali Polskę na swoje miejsce na Ziemi. W środy sprawdzimy, jak wygląda "moda sezonowa", a w czwartki, gdzie znaleźć pracę na lato. 

W audycji "TOP" (pon.-czw.17.00-19.00) w poniedziałki będziemy sprawdzać, co zrobić, żeby przywieźć ciekawe zdjęcia z wakacji - wskazówki dla początkujących i średnio zaawansowanych fotografów. We wtorki sprawdzimy, które gadżety przydadzą nam się podczas letnich wojaży. Przyjrzymy się funkcjonowaniu drona i podpowiemy, na jakie parametry zwracać uwagę przy jego wyborze, przejedziemy się na hulajnodze elektrycznej i sprawdzimy, które z nich są najlepsze, zastanowimy się, czy słuchawki douszne zdadzą swój egzamin podczas biegania. W czwartki podpowiemy, jakie aplikacje warto ściągnąć na swój telefon: która z nich pomoże znaleźć nam najtańszy lot, a która podpowie, gdzie na trasie górskich wędrówek można dobrze zjeść. 

W audycji "Tędy po trendy" (niedz. 9.00-11.00) - pojawi się SUNtrack, czyli słoneczna ścieżka dźwiękowa. Wyruszymy w podróż śladem muzyki z letnich, wakacyjnych filmów. Poszukamy ciekawostek związanych z muzyką, która przeniesie nas do egzotycznych miejsc znanych z wielkich ekranów. 

"In English, Please" (sob.12.00-13.00) będzie pretekstem do zapraszania obcokrajowców, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce, a program "Zaklinacze czasu" (sob.14.00-15.00) na trzy miesiące zamieni się w "Archeo-wakacje". Razem ze słuchaczami będziemy odwiedzać stanowiska archeologiczne, podglądać pracę archeologów i poznawać dawne cywilizacje.

Pojawimy się także na największych i najważniejszych letnich festiwalach muzycznych, m.in. Ostróda Reggae Festiwal już 7-10 lipca, skąd będą nadawane audycje i relacje, a także gdzie poznamy laureata Czwórka Reggae Contest - konkursu od lat współorganizowanego przez Czwórkę dla zespołów muzyki reggae. W tym roku o zwycięstwo powalczą trzy zespoły: The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda.

Poza tym będziemy na Czeluść Festival w Krakowie, Drum Basstion Festival w Ząbkowicach Śląskich i WROsound we Wrocławiu.

Czwórka latem będzie obecna na zawodach z cyklu Garmin Rescue Heroes 2022, których organizatorem jest Fundacja RescueHouse we współpracy z Ratownictwo Wodne Sp. z o.o., Grupą Operacyjną Ratownictwa Wodnego oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Wydarzenia odbędą się pod naszym patronatem <<<

Kolejne odsłony cyklu, na których zobaczycie i usłyszycie Czwórkę:

·     International Polish Rescue Cup - 23-24.07, Mielenko

·     Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim - 6-7.08, Kąty Rybackie

Pojawimy się również na zawodach atletycznych LOGinLAB Tour 2022 w Chałupach 20 lipca oraz w Krotoszynie 13-14 sierpnia.

Czytaj więcej:

***

mat. pras./kd

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka wakacje zabawa lato
Czytaj także

Jak dobrać kostium kąpielowy?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 17:03
Jak dopasować idealnie plażowy strój do sylwetki i co jest modne w tym sezonie? O tym we wtorkowej audycji "Dajesz radę".
rozwiń zwiń