Festiwal Dwa Teatry - święto teatru radia i telewizji w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 10:30
XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wystartuje w Zamościu już 16 czerwca i potrwa aż trzy dni. W Czwórce nie zabraknie relacji z tego wydarzenia. 
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały promocyjne

Od 16 do 19 czerwca odbędzie się w Zamościu XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"- Zamość 2023. To największe święto telewizyjnej i radiowej twórczości teatralnej. Osią wydarzenia jest konkurs słuchowisk i spektakli telewizyjnych, które miały swoją premierę w roku poprzedzającym daną edycję. W ubiegłym roku to słuchowisko "Edyp w Kolonos" Sofoklesa w reżyserii Mariusza Malca oraz spektakl "Król Edyp" Sofoklesa w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza zdobyły Grand Prix. 

Tym razem jury wyłoni laureatów spośród zakwalifikowanych 17 przedstawień. Dowiedz się więcej TUTAJ <<<

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w poniedziałek 19 czerwca w Zamojskim Centrum Kultury. Wydarzenie będziemy relacjonować w Czwórkowych serwisach kulturalnych, a także naszych audycjach. Kiedy festiwalowe emocje opadną, przyjdzie czas na podsumowanie tego wydarzenia. 

We wtorek (13.06) o Festiwalu opowiadała w audycji "Stacji Kultura" Anna Sroka-Hryń. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, a także współzałożycielka Studia Teatralnego "Koło" wystąpi podczas Festiwalowych wydarzeń z koncertem "Najpiękniejsza" - a piosenkami Agnieszki Osieckiej, już 17 czerwca. Anna Sroka-Hryń występowała w wielu teatrach stołecznych. Ma w dorobku kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych. 

W piątek, 16 czerwca w "Stacji Kultura" wraz z Kasią Dydo znów przeniesiemy się do Zamościa, by sprawdzić, co dzieje się podczas festiwalowych wydarzeń, i jak przebiega tegoroczna odsłona tego wyjątkowego festiwalu.

Festiwal "Dwa Teatry" to prawdziwe święto teatru radia i telewizji, które stało się jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w krajuWszystkie konkursowe propozycje oraz zaproszenia, transmisje i zapisy audycji specjalnych znajdziesz w serwisie dwateatry.polskieradio.pl

Zobacz, jak było w ubiegłym roku:

Źr. Youtube/ Polskie Radio/ "Dwa Teatry" | 10-13.06.2022 | XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej 

Czytaj także: 

***

Festiwal Dwa Teatry - sponsorzy/mat. pras. Festiwal Dwa Teatry - sponsorzy/mat. pras.

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Dwa Teatry 2022
Czytaj także

XXI Festiwal "Dwa Teatry" na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 10:30
Konkursy słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych oraz prezentacje twórczości ukraińskich artystów. W dniach 10-13 czerwca – po raz drugi w Zamościu – odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Sporo można usłyszeć na poszczególnych antenach Polskiego Radia oraz przeczytać i posłuchać w specjalnym serwisie dwateatry.polskieradio.pl. 
rozwiń zwiń