Barto Katt i Koza o figlach z muzyką rozrywkową

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 15:00
Na kilka godzin przed premierą albumu "GEAR 3000" gośćmi Czwórki w audycji Piotrka Truszkowskiego będzie dynamiczny duet Barto Katt i Koza.
Barto Katt i Koza.
Barto Katt i Koza.Foto: mat. promocyjne

Tandem Barto Katt & Koza powraca ponownie z roku 3000, tym razem z długogrającym albumem pt. "GEAR 3000". - Płyta przeniesie Was - niczym wygenerowana przez sztuczną inteligencję maszyna czasu - do groteskowego i nad karykaturalnego uniwersum dalekiej przeszłości na naszej planecie, serwując przy tym laboratoryjne zabawy z dźwiękiem, ale przede wszystkim figle z dzisiejszą muzyką rozrywkową - zapowiadają artyści. Zakładajcie sportowe obuwie i szykujcie się na przedpremierowy odsłuch jednego z najbardziej szalonych krążków tego roku w Polsce. Młodzi, zdolni, nieobliczalni i skorzy do eksperymentów twórcy opowiedzą o procesie powstawania albumu, swoich przewidywaniach co do wpływu sztucznej inteligencji na nasze życie, oraz muzyce przyszłości.  

- Rap jest bardzo dobrym medium do zestawiania ze sobą treści intelektualnych i absurdalnych pomysłów - mówił w Czwórce Koza. - Nagrywam, wychodzę, nie wracam myślami. Ważny jest dla mnie moment aktu twórczego. Raper z rocznika 2000 i reprezentant Raszyna zaczynał na scenie fristajlowej, plasując się w finałach ustawek WLW. Na koncie ma współpracę między innymi z festiwalami: Up To Date, Malta, OFF. W 2020 pracował jako dramaturg przy spektaklu "Boska Komedia" w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Współpracował z wybitnymi muzykami, takimi jak: Kuba Więcek, Jan Młynarski czy Ten Typ Mes. Barto Katt to niezwykle barwny i oryginalny raper oraz utalentowany producent muzyczny, który zdobył uznanie zarówno wśród branży muzycznej, jak i krytyków. Jego wyjątkowy styl i oryginalne podejście do tworzenia muzyki przyniosły mu wiele nominacji i nagród w ciągu jego kariery.

***

Na "Noc Rezydentów" - w czwartek (23.03) o godz. 22.00 - zaprasza Piotrek Truszkowski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip-hop
Czytaj także

1988: otarłem się o mainstream, ale na własnych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 18:40
"Ruleta" i trasa koncertowa, "Sadza", nad którą pracował z Brodką, muzyka do filmu "Zadra". - To był intensywny czas i musiałem na chwilę zatrzymać się, żeby nie zatracić się w tym pędzie. Dostaję mnóstwo propozycji od różnych artystów, ale podchodzę do nich wybiórczo, żeby zachować rozsądek i nie stracić instynktu samozachowawczego - mówi producent Przemysław Jankowiak, czyli 1988.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filip Kalinowski: dzieci transformacji w rapie znalazły otuchę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 14:20
- Postrzegam rap jako muzykę folklorystyczną. To świetne medium opowiadające o świecie z perspektywy bloku, podwórka, chodnika i ławki, ale także sposób mówienia o mieście, o kraju i specyficznej dekadzie lat 90. - mówi Filip Kalinowski, autor książki "Niechciani, nielubiani".  
rozwiń zwiń