"Uwolnij łacha" na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 15:30
W powietrzu czuć wiosnę, a w szafach pozimowy chaos. Jak sobie z nim poradzić i zapanować nad garderobą oraz gdzie pozbyć się niepotrzebnych rzeczy - o tym wszystkim Magdalena Schejbal rozmawiała z zaproszonymi gośćmi.
Audio
  • Teresa Skubi opowiada o akcji "Uwolnij Łacha" (Schejbalanga/Czwórka)
Uwolnij łacha na wiosnę
Foto: Glow Images/East News

 - Racjonalne podejście do zakupów to połowa sukcesu jeśli chodzi o kwestię utrzymania porządku w szafie - twierdzi współorganizatorka akcji "Uwolnij łacha", Teresa Skubi - Lepiej kupować mniej niż więcej, a najlepiej w ogóle zrezygnować z chodzenia do sklepów na rzecz naszych spotkań. Na "Łachu" można mieć za friko nieograniczoną liczbę rzeczy. Z którymi można się rozstać przy okazji kolejnej akcji.

"Uwolnij łacha" to cykliczna impreza opierająca się na alternatywnej ekologii połączonej z dobrą zabawą. Podstawowym założeniem akcji jest wolna wymiana między uczestnikami wszystkich rzeczy zalegających w kątach mieszkań, takich jak: ubrania, dodatki do garderoby, ale również książki, płyty oraz sprzęt AGD/RTV.

 - Pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, w nieistniejącym już lokalu "Winowajca". Wzięło w niej udział może trzysta osób - opowiada gość Magdaleny Schejbal. - W marcu tego roku uwolniłyśmy łacha po raz czternasty. I bardzo nasz cieszy to, że organizując te wymiany pomagamy nie tylko sobie, ale też innym potrzebującym, bo ciuchy które nam zostają przekazujemy PCK.

Posłuchaj całej rozmowy z "Schejbalangi". nagranie w pliku dźwiękowym dołączone jest do artykułu.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda targi

Czytaj także

"Ściąga" z musicalem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 07:00
Ta audycja poświęcona była musicalom. Powody są dwa: premiera "Deszczowej piosenki" w warszawskim Teatrze Roma oraz 55. rocznica premiery "West Side Story".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsaw Fashion Film Festival, czyli Moda w filmach

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 13:15
- Warsaw Fashion Film Festival to nie jest branżowa impreza - mówi Judyta Fibiger. - To jedyny taki festiwal w Polsce - przegląd filmów dotyczących mody - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Bozan: z Afryki wróciłam z 30 mamami

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 09:00
Dzięki niej afrykańskie kobiety nauczyły się jak rozkręcić własny biznes i zaistnieć w modowym świecie. Oczywiście nie chodzi tutaj o wielkie krawiectwo i znane marki, tylko o domową manufakturę i małe sklepy, z których towar powoli wchodzi na europejskie rynki. Po powrocie z Tanzanii Magda Bozan odwiedziła Czwórkę.
rozwiń zwiń