X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Boska Marilyn

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 10:30
Uważana za symbol seksu i ikonę kina. Piękna blondynka uwielbiana przez mężczyzn i podziwiana przez kobiety - Marilyn Monroe. W 50. rocznicę swojej śmierci została bohaterką "Ściągi z Popkultury” w Czwórce.
Audio

 - Możemy stwierdzić, że była osobą bardzo wrażliwą, a jej siła była pozorna - opowiada psycholog kliniczna Tatiana Ostaszewska-Mosak. - Łatwo było na nią wpływać, zawsze była zależna od tych, którzą ją otaczali. Była niechcianym dzieckiem. (...) A przecież jesteśmy zależni od tego, jak postrzegają nas inni ludzie. Jeśli tej akceptacji nie dostajemy z zewnątrz to czujemy się coraz gorzej. I z nią własnie tak było.

Z okazji przypadającej 5 sierpnia 50. rocznicy tragicznej śmierci Marilyn wraz z Januszem Wróblewskim, dziennikarzem filmowym tygodnika "Polityka", rozmawialiśmy o tym, jaką była aktorką.

Sprawdziliśmy także kto uległ jej wdziękom i nakreślimy jej portret psychologiczny. By dowiedzieć się więcej o życiu i tragedii Marilyn Monroe posłuchaj materiałów dźwiękowych ze studia Czwórki.

 

Na "Ściągę z Popkultury w Czwórce, w każdą niedzielę po godz. 14 zaprasza Ewelina Grygiel.


Prowadząca

Prowadząca "Ściągę z Popkultury" - Ewelina Grygiel i wydawca - Justyna Dżbik.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mini weszła na salony dzięki królewskiemu dekretowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 10:30
W tym roku popularna spódniczka obchodzi 50. urodziny. U swych początków była ona symbolem i towarzyszką feminizmu, rewolucji obyczajowej oraz seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

James Bond - idealny kochanek, ale czy dobry kandydat na męża?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 08:00
Pod wieloma względami to ideał: ma niesamowitą prezencję, twarde pięści, a gdy trzeba potrafi zacytować Szekspira. Wszytko byłoby piękne gdyby nie mały feler.. Męskim walorom Bonda przyjrzała się Ewelina Grygiel.
rozwiń zwiń