X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

James Bond - idealny kochanek, ale czy dobry kandydat na męża?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 08:00
Pod wieloma względami to ideał: ma niesamowitą prezencję, twarde pięści, a gdy trzeba potrafi zacytować Szekspira. Wszytko byłoby piękne gdyby nie mały feler.. Męskim walorom Bonda przyjrzała się Ewelina Grygiel.
Audio
  • James Bond - James Bond - idealny kochanek, ale czy dobry mąż?

50 lat temu na ekranach kin po raz pierwszy wybrzmiało słynne "My name is Bond. James Bond". Tak w filmie "Dr No" przedstawił się światu najbardziej znany agent specjalny w dziejach ludzkości. Z tej okazji Ewelina Grygiel postanowiła przyjrzeć się Bondowi z kobiecej perspektywy. Przez lata agent 007 wypracował sobie bowiem wizerunek podrywacza, mężczyzny łamiącego kobiece serca, ale też dżentelmena, któremu wszystko się wybacza. W czasie, gdy wielu mężczyzn zżera zazdrość na widok towarzyszących mu kobiet, on pozostaje nieczuły na ich względy.

- On nie romansuje z kobietami dla własnej przyjemności, ale po to, żeby wypełnić misję, która z reguły jest śmiertelnie poważna i polega na ratowaniu świata przed szaleńcami - opowiadał w Czwórce Michał Grzesiek, autor książki "James Bond. Szpieg, którego kochamy”.

Znawca Bonda jego dystans i chłód w stosunku do płci pięknej tłumaczył wydarzeniami z jego młodości. - On nie ulega wyższym uczuciom, gdyż szybko mu uzmysłowiono, że w jego profesji nie ma miejsca na rodzinę. Bond był kiedyś żonaty, ale jego wybrankę zabili jego przeciwnicy. - wyjaśniał Grzesiek.

Od tego wydarzenia matrymonialny status Bonda pozostaje stały. Jest wdowcem i nic nie wskazuje, by miało się to kiedykolwiek zmienić. Więcej na temat kobiet w życiu Bonda dowiesz się słuchając nagrania audycji.
Zapraszamy na "Ściągę z Popkultury, w każdą niedzielę, po godzinie 14.

Prowadząca

Prowadząca "Ściągę z Popkultury" - Ewelina Grygiel i wydawca - Justyna Dżbik.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 11:00
Polecamy kompletną biografię zespołu Red Hot Chili Peppers autorstwa Bartka Koziczyńskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Jarocinie wszystko było wolno

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 11:00
Uczestnicy dawnego Jarocina mówili, że panowała tam atmosfera ogólnej przyjaźni. Mieszkańcy miasteczka narzekali na "obdartych" gości, którzy jedzą sałatę rękami. Jak to się stało, że mówimy o dawnym i nowym Jarocinie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mini weszła na salony dzięki królewskiemu dekretowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 10:30
W tym roku popularna spódniczka obchodzi 50. urodziny. U swych początków była ona symbolem i towarzyszką feminizmu, rewolucji obyczajowej oraz seksualnej.
rozwiń zwiń