Historia o historii, czyli Polska Kronika Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 12:00
W "Ściądze z Popkultury" przypominamy, co kiedyś oglądaliśmy w kinach przed projekcją filmów. Wcale nie były to reklamy.
Audio

1994 rok był ostatnim, kiedy widzowie kinowi przed projekcją filmu kontemplowali krajowe osiągnięcia w produkcji mleka, dowiadywali się o nowych wystawach sztuki czy podglądali życie rodzinne Ireny Szewińskiej.

Po 50 latach Polska Kronika Filmowa zakończyła swój żywot. Jej autorzy dokumentowali codzienne życie, chwalili sukcesy, pokazywali przywódców.

O narzędziu propagandy lat stalinizmu Nina Karczmarewicz porozmawia z Markiem Cieślińskim, autorem książki "Piękniej niż w życiu". Opowiemy też o słynnych głosach związanych z PKF i sprawdzimy, czy za czasów "żelaznej kurtyny" pełniła ona rolę okna na świat.

"Ściąga z Popkultury" - zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja przygotowana we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA

Czytaj także

21 lat po odejściu Freddiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 07:00
24 listopada minęło 21 lat od śmierci Farrokha Bulsary, powszechnie znanego jako Freddie Mercury i to o nim rozmawialiśmy w "Ściądze z popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czar bajek rodem z PRL

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 10:00
W "Ściądze z popkultury" wracamy do czasów, kiedy imponowali nam Czterej Pancerni, dziewczyny chciały mieć pierścień Arabelli, a chłopcy - należeć do Załogi G.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy nam śpiewał Elvis Presley

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 18:00
Bohaterem niedzielnej "Ściągi z Popkultury" był król rock-and-rolla, człowiek, którego śmierci nie przyjęły do wiadomości rzesze fanów.
rozwiń zwiń