Polskie Radio
Section05
Freddie Mercury

Queen – nowa piosenka z głosem Freddiego Mercury'ego!

"Face It Alone" – taki tytuł nosi premierowy utwór zespołu Queen, nagrany z udziałem Freddiego Mercury'ego. Opublikowane dziś nagranie to wielka gratka dla fanów legendarnej grupy, a jednocześnie dowód ogromnych możliwości nowoczesnej technologii obróbki dźwięku. 18 listopada ukaże się ośmiopłytowy boks, zawierający więcej rarytasów z okresu nagrywania albumu "The Miracle". 
Zobacz więcej na temat:  Queen Freddie Mercury MUZYKA W POLSKIM RADIU

Wieczorna wędrówka z Queen, Ewą Bem i duetem Więcek/Przybysz

To już siódma wieczorna wędrówka w towarzystwie Justyny Grabarz i audycji "Białe szumy". 24 listopada 2021 roku przypadła 30. rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. Dlatego w programie nie mogło zabraknąć muzyki Queen. Ponadto zajrzeliśmy do zarówno starszych, jak i najnowszych albumów z kolekcji "Polish Jazz".
Zobacz więcej na temat:  Justyna Grabarz Trójka MUZYKA muzyka hp paulina przybysz Queen Freddie Mercury Ewa Bem Jazz Czesław Niemen

Freddie Mercury w SERWISIE SPECJALNYM Polskiego Radia

Jego struny głosowe wibrowały z zawrotną częstotliwością, mieszkanie dzielił z tabunem kotów, a jeden z największych przebojów napisał, leżąc w wannie – m.in. takie ciekawostki o Freddiem Mercurym można poznać w specjalnym serwisie dostępnym na portalu polskieradio.pl. 24 listopada minęło 30 lat od śmierci charyzmatycznego lidera grupy Queen.
Zobacz więcej na temat:  Freddie Mercury Queen W POLSKIM RADIU MUZYKA muzyka hp

Roger Taylor o Freddie Mercurym: "Brakuje mi jego entuzjazmu i poczucia humoru"

– Brakuje mi go jako człowieka, jego entuzjazmu i wspaniałego poczucia humoru – mówi o Freddiem Mercurym jego kolega z zespołu Queen – Roger Taylor. Fragmenty wywiadu z perkusistą pojawiły się na antenie Trójki. Rozmowa była częścią wspomnień, które przez cały dzień pojawiały się na antenie Programu 3 Polskiego Radia w trzydziestą rocznicę śmierci wybitnego rockmana. 
Zobacz więcej na temat:  Queen Freddie Mercury MUZYKA muzyka hp W POLSKIM RADIU Trójka

Dziewanna, Lem, Muminek, Zosiakaczmarek... Skąd się biorą nazwy planetoid?

Astronomowie odkryli już prawie milion planetoid. Ponad połowie z nich przypisano numer. Ponad 22 tysiące obiektów ma nazwę własną. Tych imion mogłoby zapewne być więcej - w końcu każdy odkrywca marzy o tym, by uwiecznić w kosmosie własne nazwisko, imię ukochanej, idola albo kotka. Ale nadawanie nazw planetoidom nie jest takie proste.
Zobacz więcej na temat:  kosmos astronomia asteroida Asterix i Obelix James Bond Freddie Mercury Muminki mitologia Stanisław Lem planetoida planety planeta układ słoneczny Monty Python tom hanks Bob Dylan The Beatles Frank Zappa J.R.R. Tolkien HISTORIA

Perkusista o niezwykłym głosie. Roger Taylor świętuje 72. urodziny

Zamiast kariery stomatologa wybrał... życie rockmana. Roger Taylor odpowiedział na jedno ze studenckich ogłoszeń i w ten sposób został znanym perkusistą grupy Smile, która z czasem przeobraziła się w Queen. Jest autorem wielu przebojów zespołu. Na koncie ma kilka projektów solowych, w których z chęcią używa swojego charakterystycznego głosu. Dziś muzyk świętuje 72. urodziny. Czego nie wiemy o jego twórczości?
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Freddie Mercury Queen rock and roll Rock Michał Kirmuć