"Star Trek" ma 47 lat!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 15:00
"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek" - z tym hasłem na ustach Gene Roddenberry stworzył Zjednoczoną Federację Planet i jeden z najbardziej kultowych seriali w historii TV.
Audio
  • Na czym polega fenomen serialu "Star Trek"? (Ściąga z Popkultury/Czwórka)
Po niemal półwieczu od premiery filmu Star Trek skład ekipy filmowej uległ zmianie. Na zdjęciu bohaterowie jednej z ostatnich części, m.in. Eric Bana, Zachary Quinto i Zoe Saldana
Po niemal półwieczu od premiery filmu "Star Trek" skład ekipy filmowej uległ zmianie. Na zdjęciu bohaterowie jednej z ostatnich części, m.in. Eric Bana, Zachary Quinto i Zoe SaldanaFoto: PAP/EPA/Juanjo Martin

Pierwszy odcinek "Star Treka" wyemitowano w amerykańskiej telewizji 8 września 1966 roku. Serial nie cieszył się dużą oglądalnością i zniknął z anteny po trzech sezonach. Drugie życie tchnęły w niego wakacyjne powtórki. Wtedy okazało się, że widzowie pokochali członków załogi Enterprise.

- Producenci zauważyli, że jest to serial skierowany do specyficznego odbiorcy i warto go kontynuować - tłumaczy rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Fenomen "Star Treka" moim zdaniem polega na tym, że jego twórca, niczym prawdziwy hipster, wyprzedził swoje czasy i musiał poczekać, aż widownia nieco dojrzeje do jego wizji. W Polsce jakoś nigdy "Star Trek" nie cieszył się popularnością i nadal pozostaje w cieniu "Gwiezdnych wojen" - dodaje.

W tej chwili "Star Trek" to seria sześciu fantastycznonaukowych seriali telewizyjnych, 12 filmów pełnometrażowych, a także dziesiątki książek, komiksów i gier komputerowych rozgrywających się w tym samym fikcyjnym uniwersum stworzonym przez Gene'a Roddenbery'ego w latach 60.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA telewizja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Portrait Artist of the Year": talent-show dla malarzy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 18:45
Po telewizyjnych talent-show dla kucharzy, tancerzy, modelek i wokalistów przyszła pora na artystów malarzy. W programie "Portrait Artist of the Year" mogą wziąć udział malarze i rysownicy, profesjonaliści i amatorzy. Muszą mieć ukończone 16 lat, pochodzić z Wielkiej Brytanii albo Irlandii i mieć talent do tworzenia portretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowe miasto? "Warto zmieniać świat wokół siebie"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 13:30
Kraków, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław – to miasta, których mieszkańcy chcą zmian. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że "Polakom nic się nie chce", okazuje się, że wielu naszych rodaków, ma ochotę, by robić rzeczy wyjątkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Buzek: Fredro jest aktualny i bardzo pikantny

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 14:30
- Jestem Fredrą zachwycony, choć jako młody człowiek podchodziłem do jego tekstów sceptycznie - przyznaje Adam Woronowicz, który wraz z Agatą Buzek wziął udział w czytaniu dzieł Fredry w Ogrodzie Saskim.
rozwiń zwiń