Superbohaterowie made in Poland

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 18:30
As, porucznik Borewicz, kapitan Kloss czy Żbik - rodzimi bohaterowie na miarę czasów i polska odpowiedź na imperialistycznych Supermanów.
kadr z filmu Hydrozagadka
kadr z filmu "Hydrozagadka"Foto: mat. prasowe/TVP

Walczyli z wrogiem, stosowali się do zasad BHP i mieli być wzorem do naśladowania. Nawet jeśli - jak porucznik Borewicz, byli dalecy od ideału.

Karmili wyobraźnię milionów Polaków - dla mężczyzn stając się niedoścignionym wzorem, dla kobiet obiektem namiętnych westchnień.

W niedzielne popołudnie pojawią się w "Ściądze z Popkultury" - 24 listopada, po godzinie 14.00.

Zapraszamy na spotkanie z polskimi superbohaterami!

Czytaj także

Jerzy Kawalerowicz: Zbyszek Cybulski w każdym filmie grał siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 15:00
Był nieobliczalny, nie potrafił powtórzyć wyuczonego tekstu, a jego kreacje były niepowtarzalne. Jak dotąd historia polskiego kina nie doczekała się większej legendy niż ta, która do dziś otacza postać Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antoni Pawlicki: "Papusza" opowiada o świecie, który od wieków jest obok nas

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 15:00
- Krzysztof czuwał nad tym, co rejestruje oko kamery. Joanna kładła nacisk na pracę z aktorami. Dzięki nim stworzyliśmy coś naprawdę wyjątkowego - tak o filmie "Papusza" mówią występujący w nim aktorzy - Zbigniew Waleryś i Antoni Pawlicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Last Vegas, czyli siwe kino w natarciu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 13:00
Przy okazji ciekawie zapowiadającej się polskiej premiery filmu "Last Vegas", w audycji "Na cztery ręce" Błażej Hrapkowicz i Jakub Socha poruszyli temat starości w kinie. Czy mamy do czynienia z czymś, co można już nazwać nowym nurtem filmowym?
rozwiń zwiń