Kalistenika. Ćwiczenia, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 18:58
Kalistenika to trening fizyczny, polegający na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, takich jak "pompki", "mostki" czy "brzuszki". O tym, jak optymalnie trenować w ten sposób, w sobotnie popołudnie opowie propagator kalisteniki Szymon Żarczyński.
Kalistenika. Ćwiczenia, które warto znać
Foto: Glow Images/East News

Kalistenika była uznaną metodą ćwiczeń już w starożytnej Grecji, a także w Rzymie. Jednym z pierwszych świadectw dotyczących stosowania kalisteniki jest relacja Herodota, który podaje, że w ten właśnie sposób ćwiczyli Spartanie przed nadchodzącą bitwą pod Termopilami. Z czasem jednak kalistenika została zapomniana lub włączona w dzisiejszą gimnastykę, głównie z powodu wzrostu popularności siłowni w drugiej połowie XX wieku.

Czytaj także: jesienią nie rezygnuj z aktywności fizycznej <<<

Dziś ta forma treningu znów zaczyna święcić triumfy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Miłośnicy ćwiczeń fizycznych promują ją w sieci, a także na specjalnych zajęciach.

O tym, jak ta forma aktywności rozwija się w naszym kraju i dlaczego każdego ranka warto robić "pompki", "mostki" i "brzuszki", porozmawiamy w sobotniej audycji "4. bieg". Zapraszamy już 25 października, od godz. 16.00 do 17.00.

(kd)

 

Czytaj także

Paulina Holtz i jej nowa pasja - kettlebells

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 10:55
W poniedziałkowej audycji "Rozbiegani" aktorka Paulina Holtz opowie o swoim nowym sportowym hobby - ćwiczeniu ze specjalnymi hantlami. Zaprosimy was także - jak co tydzień - na trening z Kariną Terzoni i Tomkiem Romanowskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karina Terzoni i Tomek Romanowski prezentują kolejny trening

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 17:55
W poniedziałkowej audycji "Rozbiegani" zaprosiliśmy was na kolejny trening z Kariną Terzoni i Tomkiem Romanowskim. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego kenijscy biegacze tak świetnie radzą sobie w Polsce
rozwiń zwiń