Spartan Race. Wyścig dla gladiatorów biegania

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:30
To sport, społeczność i filozofia. - Ten bieg jest jak życie. Nigdy nie wiesz, czego się spodziewać. Nie znasz rozstawienia przeszkód, nie masz pewności, jakie one będą rodzaju - opowiada Łukasz Łyczkowski, uczestnik zawodów Spartan Race. 
Audio
  • Na czym polega i dla kogo jest cykl biegów Spartan Race? (4 bieg/Czwórka)
Jeden z biegów Spartan Race w ubiegłym roku odbył się w Dubaju
Jeden z biegów Spartan Race w ubiegłym roku odbył się w DubajuFoto: Frankris/Shutterstock.com

Łukasz Łyczkowski W Spartan Race przekracza się własne granice. Zachęcam, by każdy biegacz wziął udział w tej przygodzie

Innowacyjny bieg z przeszkodami ma globalny zasięg i zróżnicowany charakter, dopasowany do stopnia zaawansowania biegacza. - Najbliższy bieg, w którym wezmę udział, ma najkrótszy dystans - około 5 km. Spartan Sprint przeznaczony jest dla początkujących. Każdy jest go w stanie "zrobić". Jedni trochę wolniej, inni szybciej - przekonuje rozmówca Piotrka Galusa i opowiada także o najbardziej ekstremalnych odsłonach tego przedsięwzięcia - m.in. o lipcowym Spartan Ultra Beast. 

Trasy wyścigów pełne są różnych przeszkód: błota, drutów kolczastych, ścian, lin, a nawet ognia. - W programie jest też rzut włócznią. Ciężko jest trenować tę dyscyplinę przed blokiem, więc tutaj na wygranej pozycji są właściciele domów z ogrodem - śmieje się Łukasz Łyczkowski i podpowiada jak przygotować się do takiego biegu.

Nasz gość tłumaczy także, za co i w jaki sposób karani są uczestnicy Spartan Race oraz opowiada jak wyglądają światowe edycje biegu.


Czy Piotr Galus dał się przekonać swojemu rozmówcy do udziału w Spartan Race? Czy Piotr Galus dał się przekonać swojemu rozmówcy do udziału w Spartan Race?

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Łukasz Łyczkowski (uczestnik zawodów Spartan Race)

Data emisji: 14.05.2017

Godzina emisji: 10.10

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przebiec 246 km z Aten do Sparty?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 13:04
- Wyniki w bieganiu są pochodną treningu. Najważniejsze jest to, by po prostu się ruszać - mówił Edward Dudek zwany "Bacą". To legenda polskich biegów ultra, a także pierwszy Polak, któremu udało się ukończyć Spartathlon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń