Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
Audio
  • Jak trenować z kettlami? Czy to sport dla kobiet? (4. Bieg/Czwórka)
Piotr Galus, Wojciech Zimoląg i Małgorzata Albin  w nadarzyńskiej hali.
Piotr Galus, Wojciech Zimoląg i Małgorzata Albin w nadarzyńskiej hali. Foto: Aleksandra Jasińska/Czwórka

galus basen 1200.jpg
Float fit. O hartowaniu ducha w wodzie

Jak przekonywała Małgorzata Albin, mistrzyni świata w półmaratonie kettlebells, w tym sporcie liczą się wydolność, kondycja i siła zawodnika. - Dzięki nim osiąga się w tym sporcie sukcesy, bo kettle dla zaawansowanych ważą od 8 kg nawet do 24 kg - mówiła rozmówczyni Piotra Galusa. Opowiadała także, jak sama ćwiczy i opowiadała, jak należy przygotowywać się do zawodów. - Mistrzostwa Polski Pierwszego Kroku to impreza dla osób, które dopiero wdrażają się w ćwiczenia z kettlami. Rywalizują z mniejszymi wagami i przecierają sobie szlaki - mówiła Małgorzata Albin. - Oprócz tego równolegle odbywa się pierwsza edycja Kettlebells Warsaw Cup, mistrzostwa dla profesjonalistów - dodała.

Zaś zawodnik i szkoleniowiec Wojciech Zimoląg tłumaczył, jak długa jest historia sportów, związanych z podnoszeniem różnego typu ciężarów, co było bezpośrednim pierwowzorem kettli i jak należy ćwiczyć, a także jaką dyscypliną sportu uzupełniać trening, by uprawiać ten sport efektywnie i z korzyścią dla zdrowia.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Małgorzata Albin (mistrzyni świata w półmaratonie kettlebells, założycielka Kettlebells Warsaw), Wojciech Zimoląg (Giriewoj Sport Toruń, wielokrotny medalista zawodów kettlebell lifting w kraju i za granicą, trener personalny)

Data emisji: 22.04.2017

Godzina emisji: 10.10

Piotr Galus i Wojciech Zimoląg /fot. Aleksandra Jasińska/Czwórka Piotr Galus i Wojciech Zimoląg /fot. Aleksandra Jasińska/Czwórka

kd/mc

Czytaj także

"Dopasowani kompani". Jak dopasować psa do właściciela?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:59
Masz dużo energii, a stres zabijasz bieganiem? A może wolisz odreagować z pilotem w dłoni? Sprawdź, czy w twojej rodzinie lepiej odnajdzie się żwawy gończy polski, czy może maleńki, ale pracowity york.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Capoeira. Sztuka walki ukryta w tańcu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 13:00
Tym razem w "4 biegu" wyruszyliśmy na warsztaty Capoeiry w Tęczy, a członkowie tej grupy, która od roku wspólnie trenuje, podróżuje, bawi się i spędza czas, opowiedzieli nam, na czym dokładnie polega ta niezwykła sztuka walki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń