X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka fala na Zegrzu. WakeGP tworzy mekkę dla surferów

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 16:30
WakeGP Poland to unikatowe na skalę krajową zawody, w których wakesurferzy stają do rywalizacji na triki wykonywane na fali, wytwarzanej przez łodzie MasterCraft. Impreza rozpocznie się w najbliższy weekend (25.08) nad jeziorem Zegrzyńskim.
Audio
  • Wakesurf – surfowanie tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe (4. Bieg/Czwórka)
Kuba Kuzia, Aleksander Lange, Paweł Jaśkowski (surferzy, uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze)
Kuba Kuzia, Aleksander Lange, Paweł Jaśkowski (surferzy, uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze)Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

- Sezon był dla nas w tym roku wyjątkowo sprzyjający - mówili uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze. - Kiedyś w maju pływaliśmy w temperaturze 10 stopni, w tym roku pod koniec kwietnia woda miała 21 stopni Celsjusza - opowiadali w Czwórce. 

Zawodnicy mają doświadczenie w pływaniu w trudnych warunkach. W Bałtyku woda jest bardzo zima. Ponadto mówi się, że jedna fala nad naszym morzem jest jak dziesięć w oceanie. - Choć tych dwóch nie da się porównać, to surfowanie bałtyckich warunkach ma swoje zalety - przekonywali. 

- Odpowiedzią na stosunkowo krótki sezon surfingowy w Polsce jest wakesurf - mówił organizator WakeGP, Paweł Jaśkowski. - Na akwenach śródlądowych umieszczona jest motorówka, którą przystosowujemy specjalnie na potrzeby wakesurfu, która wytwarza sztuczną falę. Dzięki temu surfując, nie musimy trzymać się linki, tylko utrzymujemy się na sile wygenerowanej fali - opisywał. 

O sprzęcie, zawodach, jak wygląda współcześnie wakesurf i o tym, gdzie najlepiej łapać fale rozmawialiśmy z Kubą Kuzią, Aleksandrem Lange i Pawłem Jaśkowskim. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Kuba Kuzia, Aleksander Lange (surferzy, uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze), Paweł Jaśkowski (organizator WakeGP)

Data emisji: 17.07.2018

Godzina emisji: 15.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń