Wielka fala na Zegrzu. WakeGP tworzy mekkę dla surferów

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 16:30
WakeGP Poland to unikatowe na skalę krajową zawody, w których wakesurferzy stają do rywalizacji na triki wykonywane na fali, wytwarzanej przez łodzie MasterCraft. Impreza rozpocznie się w najbliższy weekend (25.08) nad jeziorem Zegrzyńskim.
Audio
  • Wakesurf – surfowanie tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe (4. Bieg/Czwórka)
Kuba Kuzia, Aleksander Lange, Paweł Jaśkowski (surferzy, uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze)
Kuba Kuzia, Aleksander Lange, Paweł Jaśkowski (surferzy, uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze)Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

- Sezon był dla nas w tym roku wyjątkowo sprzyjający - mówili uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze. - Kiedyś w maju pływaliśmy w temperaturze 10 stopni, w tym roku pod koniec kwietnia woda miała 21 stopni Celsjusza - opowiadali w Czwórce. 

Zawodnicy mają doświadczenie w pływaniu w trudnych warunkach. W Bałtyku woda jest bardzo zima. Ponadto mówi się, że jedna fala nad naszym morzem jest jak dziesięć w oceanie. - Choć tych dwóch nie da się porównać, to surfowanie bałtyckich warunkach ma swoje zalety - przekonywali. 

- Odpowiedzią na stosunkowo krótki sezon surfingowy w Polsce jest wakesurf - mówił organizator WakeGP, Paweł Jaśkowski. - Na akwenach śródlądowych umieszczona jest motorówka, którą przystosowujemy specjalnie na potrzeby wakesurfu, która wytwarza sztuczną falę. Dzięki temu surfując, nie musimy trzymać się linki, tylko utrzymujemy się na sile wygenerowanej fali - opisywał. 

O sprzęcie, zawodach, jak wygląda współcześnie wakesurf i o tym, gdzie najlepiej łapać fale rozmawialiśmy z Kubą Kuzią, Aleksandrem Lange i Pawłem Jaśkowskim. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Kuba Kuzia, Aleksander Lange (surferzy, uczestnicy WakeGP nad jeziorem Zegrze), Paweł Jaśkowski (organizator WakeGP)

Data emisji: 17.07.2018

Godzina emisji: 15.05

ac

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń