Bike Jamboree - sztafeta rowerowa w duchu zero waste

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 10:30
Najpierw na rowerach pojechali do Japonii, potem postanowili w ten sposób okrążyć świat. Wyjechali w maju 2017 roku, by dwa i pół roku później dotrzeć na World Scout Jamboree w Zachodniej Wirginii w USA i wrócić do Polski.
Audio
  • Agata Walczak i Monika Szenfer opowiadają o sztafecie rowerowej Bike Jamboree (4 bieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay.com

Jak mówią sami zainteresowani - Bike Jamboree to historia o przyjaźni i wielkim wysiłku wielu osób - doświadczonych podróżników i ludzi bardzo młodych - by wspólnie zrealizować rowerową podróż dookoła świata. Trasa została podzielona na 37 etapów. Monika Szefner jechała na odcinku syberyjskim. - Dotarłam tam w czerwcu, pogoda nam sprzyjała, ale w nocy robiło się naprawdę chłodno. Temperatura potrafiła spaść nawet do zera - opowiada podróżniczka. 

Inicjatywa Bike Jamboree stawia też na ekologię. - Staraliśmy się choć trochę ograniczyć produkcję plastiku i postawiliśmy na zero waste - opowiadają uczestniczki sztafety. - Na naszym etapie w drużynie były Kasia i Paulina, które miały woreczki strunowe, butelko wielokrotnego użytku, własnoręcznie uszyte siatki na owoce i pilnowały, żebyśmy z tego korzystali - wspomina Agata Walczak.

W audycji rozmawiamy także o trudach kolejnych etapów sztafety i o tym, jak wyglądały przygotowania uczestników Bike Jamboree.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Agata Walczak, Monika Szenfer (uczestniczki Bike Jamboree)

Data emisji: 2.08.2019

Godzina emisji: 16.16

kul/kd