"Etyka w modzie" jest modna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 13:00
"Etyka w modzie” to kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie. W Polsce to jedyna tak obszerna publikacja na ten temat.
Audio
  • Magdalena Płonka mówi o etyce w modzie (Konturówka/ Czwórka).
Okładka książki Magdaleny Płonki Etyka w modzie.
Okładka książki Magdaleny Płonki "Etyka w modzie".Foto: materiały prasowe

Magdalena Płonka przez kilka lat zbierała informacje pilnie strzeżone przez firmy odzieżowe.
- To była mrówcza, bardzo ciężka praca. Dane są podstawą. Bardzo rzetelne raporty organizacji pozarządowych pozwalają na wyciagnięcie wniosków, które następnie ubierałam w słowa - mówi autorka książki.
Łamanie praw człowieka w firmach odzieżowych to temat od dawna dyskutowany. Ale są jeszcze inne grzechy producentów ubrań…
- Połączenie chęci zysku z poszanowaniem praw człowieka, zwierząt i ochrona środowiska – to problemy przed którymi stoi każda firma, która chce zachować etyczną postawę przy produkcji swoich wyrobów - wyjaśnia Magdalena Płonka.
Do tej pory agresywne kampanie reklamowe polegały na świetnej wizualizacji. Teraz to się może zmienić. To, co Eko jest się modne, a Eko ubrania stają się pożądanym produktem.
- Ubrania etyczne można kupić także w popularnych "sieciówkach". Wystarczy czytać metki. Pytać sprzedawców. Oni wskażą nam produkty wykonane w etyczny sposób - radzi gość audycji "Konturówka".

jl

Czytaj także

Co czytamy?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 18:50
W środę, po godzinie 23. w audycji "Na 4 ręce“ porozmawiamy o książkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angelika Kuźniak o życiu Papuszy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 13:30
W czwartek zapraszamy na spotkanie z Angeliką Kuźniak - autorką książki "Papusza” o niezwykłej cygańskiej poetce Bronisławie Wajs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapraszamy do czytelni... wizualnej

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 17:10
To miejsce dla osób, które są zainteresowane literaturą, praktykami miejskimi i architekturą. W niedzielę sprawdzimy na czym polega wyjątkowość Wizualnej Czytelni Nizio.
rozwiń zwiń