X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czytasz, słuchasz… Czwórka". Orwell na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 16:45
Czytać książki można i warto właściwie w każdym miejscu na świecie. Nawet… na dworcach. Dlatego wśród klekotu pociągów artyści, aktorzy, a nawet policjanci oddawali się lekturze w ramach akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka”.
Audio
  • Co czytają znani hiphopowy Numer Raz i Vienio? – wywiad z muzykami (Konturówka/Czwórka)
  • Insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji: publiczne czytanie to ciekawe doświadczenie (Konturówka/Czwórka)
  • Małgorzata Łukowiak o trudach macierzyństwa i swojej książce "Projekt Matka" (Konturówka/Czwórka)
  • Psychoterapeutka i autorka m.in. książki pt. "Kup kochance męża kwiaty", Katarzyna Miller o urokach publicznego czytania i swoich planach zawodowych (Konturówka/Czwórka)
Vienio i Numer Raz czytają książki na Dworcu Centralnym w Warszawie
Vienio i Numer Raz czytają książki na Dworcu Centralnym w WarszawieFoto: Radosław Zasadziński

Dworcowe perony sprzyjają temu, by w skupieniu czytać swoje ulubione lektury. Wśród osób, które skusiły się, by to robić znaleźli się m.in. insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, a także raperzy Numer Raz oraz Vienio. Ten drugi przyniósł ze sobą aż dwie pozycje, m.in. "Nauki Don Juana”, a pierwszy - jedną. Ale za to jaką! - To aktualna historia, wielki brat wciąż patrzy - opowiada o książce pt. "1984" George'a Orwella Numer Raz. - Kilka lat temu nie miałem odwagi, by zabrać się za tę książkę, ale potem, podczas wakacji, pochłonąłem ją w ciągu trzech dni - dodaje.

Słuchaj relacji na żywo z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<

Numer Raz przyznał się także, że nigdy dotąd nie czytał niczego publicznie. - Zawsze po prostu rapuję teksty - zwierza się muzyk. - Wczoraj jednak zacząłem trenować i poszło mi dość dobrze. To duża przyjemność. Myślę też, że promowanie czytania książek w ten sposób to fajna inicjatywa.

Zdaniem insp. Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji, publiczne czytanie książek to wcale nie taka prosta sprawa. - Inaczej czyta się w myślach, a inaczej, kiedy ktoś tego słucha - mówi Sokołowski. - To moje pierwsze doświadczenie tego typu. Mam trochę zmęczony głos, ale sprawiło mi to przyjemność - podkreśla.

Justyna
Justyna Dżbik i insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji/fot.Radosław Zasadziński

Tymczasem książek posłuchacie oczywiście również na żywo, odwiedzając miejsca, w których zorganizujemy strefy czytania. Te wyjątkowe miejsca to  Pole Mokotowskie, MiTo Art. Cafe. Books oraz  Dworzec Centralny.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

Dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i w specjalnym kanale moje.polskieradio.pl Wy również możecie usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata. Ponadto warszawskie Pole Mokotowskie jest dziś objęte specjalną transmisją radiową, którą można odbierać na częstotliwości 91,5 FM.

Logo
Logo akcji

(kd)

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jungowska, Antonowicz, Poniedziałek - wszyscy czytają na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:41
Pole Mokotowskie kłania się całej Polsce. Do godz. 18.00 będzie się działo! Zachęcamy Was do czytania książek i... słuchania, jak czytają je znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czytasz, słuchasz... Czwórka". Szelest i zapach książek...

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 14:36
Akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka" trwa w najlepsze. Jej kolejna część odbywa się w MiTo Art Cafe Books w Warszawie. Tam książki czytały m.in. Paulina Holtz, oraz Izabela Kuna.
rozwiń zwiń