"Czytasz, słuchasz… Czwórka". Orwell na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 16:45
Czytać książki można i warto właściwie w każdym miejscu na świecie. Nawet… na dworcach. Dlatego wśród klekotu pociągów artyści, aktorzy, a nawet policjanci oddawali się lekturze w ramach akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka”.
Audio
  • Co czytają znani hiphopowy Numer Raz i Vienio? – wywiad z muzykami (Konturówka/Czwórka)
  • Insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji: publiczne czytanie to ciekawe doświadczenie (Konturówka/Czwórka)
  • Małgorzata Łukowiak o trudach macierzyństwa i swojej książce "Projekt Matka" (Konturówka/Czwórka)
  • Psychoterapeutka i autorka m.in. książki pt. "Kup kochance męża kwiaty", Katarzyna Miller o urokach publicznego czytania i swoich planach zawodowych (Konturówka/Czwórka)
Vienio i Numer Raz czytają książki na Dworcu Centralnym w Warszawie
Vienio i Numer Raz czytają książki na Dworcu Centralnym w WarszawieFoto: Radosław Zasadziński

Dworcowe perony sprzyjają temu, by w skupieniu czytać swoje ulubione lektury. Wśród osób, które skusiły się, by to robić znaleźli się m.in. insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, a także raperzy Numer Raz oraz Vienio. Ten drugi przyniósł ze sobą aż dwie pozycje, m.in. "Nauki Don Juana”, a pierwszy - jedną. Ale za to jaką! - To aktualna historia, wielki brat wciąż patrzy - opowiada o książce pt. "1984" George'a Orwella Numer Raz. - Kilka lat temu nie miałem odwagi, by zabrać się za tę książkę, ale potem, podczas wakacji, pochłonąłem ją w ciągu trzech dni - dodaje.

Słuchaj relacji na żywo z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<

Numer Raz przyznał się także, że nigdy dotąd nie czytał niczego publicznie. - Zawsze po prostu rapuję teksty - zwierza się muzyk. - Wczoraj jednak zacząłem trenować i poszło mi dość dobrze. To duża przyjemność. Myślę też, że promowanie czytania książek w ten sposób to fajna inicjatywa.

Zdaniem insp. Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji, publiczne czytanie książek to wcale nie taka prosta sprawa. - Inaczej czyta się w myślach, a inaczej, kiedy ktoś tego słucha - mówi Sokołowski. - To moje pierwsze doświadczenie tego typu. Mam trochę zmęczony głos, ale sprawiło mi to przyjemność - podkreśla.

Justyna
Justyna Dżbik i insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji/fot.Radosław Zasadziński

Tymczasem książek posłuchacie oczywiście również na żywo, odwiedzając miejsca, w których zorganizujemy strefy czytania. Te wyjątkowe miejsca to  Pole Mokotowskie, MiTo Art. Cafe. Books oraz  Dworzec Centralny.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

Dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i w specjalnym kanale moje.polskieradio.pl Wy również możecie usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata. Ponadto warszawskie Pole Mokotowskie jest dziś objęte specjalną transmisją radiową, którą można odbierać na częstotliwości 91,5 FM.

Logo
Logo akcji

(kd)

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Czytaj także

Jungowska, Antonowicz, Poniedziałek - wszyscy czytają na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:41
Pole Mokotowskie kłania się całej Polsce. Do godz. 18.00 będzie się działo! Zachęcamy Was do czytania książek i... słuchania, jak czytają je znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czytasz, słuchasz... Czwórka". Szelest i zapach książek...

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 14:36
Akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka" trwa w najlepsze. Jej kolejna część odbywa się w MiTo Art Cafe Books w Warszawie. Tam książki czytały m.in. Paulina Holtz, oraz Izabela Kuna.
rozwiń zwiń