Niezwykła podróż z Warszawy do Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 16:15
Już jutro, 8 grudnia, premiera bardzo ciekawego dokumentu "6 kroków". Obraz opiera się na teorii "sześciu stopni oddalenia" Stanleya Milgrama i został zrealizowany ze sporym rozmachem. Punktem docelowym był Meksyk.
Audio
  • Bartek Dombrowski opowiada o dokumencie "6 kroków" (Czwórka/Konturówka)
Meksyk
MeksykFoto: Glow Images

Gościem "Konturówki" był reżyser filmu Bartek Dombrowski. Opowiedział o zamyśle, realizacji i oczekiwaniach związanych z materiałem.
- Na pomysł wpadliśmy dwa i pół rok temu - przybliża kulisy "6 kroków" autor dokumentu. - Na początku zaczęlismy szukać kroków na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Wszyscy myśleli, że to szaleństwo, że chcemy zrobić dokument, gdy nie znamy wcześniej bohaterów.
Film bazuje na teorii "sześciu stopni oddalenia" Stanleya Milgrama, a reżyser chciał połączyć w jednym obrazie szóstkę przypadkowych osób pochodzących z różnych stron świata. Wszystko zaczęło się od dyskusji w Warszawie.
- Żeby ruszyć i wystartować potrzebowaliśmy jednej osoby - mówi Dombrowski. - Padło wiele propozycji, każdy z nas, a także nasi znajomi, miał pomysł co do takiego człowieka i losowaliśmy. Tym sposobem powstały ustalenia i rozpoczęliśmy, wysyłając do Meksyku kamerę i ekipę.
Cały dokument jest próbą potwierdzenia tezy, że każdy żyjący na świecie człowiek jest ciekawy i kryje się za nim jakaś interesująca historia. Na ile autorom "6 kroków" się to udało, będzie można zobaczyć w niedzielę 8 grudnia wieczorem na HBO.
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka kino FILM
Czytaj także

Odświeżona magia przedwojennego kina

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 14:10
W kinie Iluzjon już w najbliższy weekend re-premiera filmu "Zew morza", który do polskich kin trafił oryginalnie w 1927 roku. O procesie rekonstrukcji archiwalnych obrazów opowiedział filmograf Michał Pieńkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie gwiazdy kina bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 15:30
Liczne jest grono Polaków, którym udało się odnieść sukces w Hollywood. To zarówno reżyserzy, scenarzyści, jak i operatorzy czy kompozytorzy. Dotarli do nich Agnieszka Niezgoda i Jacek Laskus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: amerykański "Oldboy", islandzcy rybacy i perwersyjne ideologie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:00
Co się stanie kiedy amerykańscy spece wezmą się za azjatycką klasykę, islandzki reżyser, po flircie z Hollywood, powróci do domu, a Slavoj Žižek po swojemu zinterpretuje współczesne ideologie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w kinie.
rozwiń zwiń